Європарламент ухвалив бюджет Євросоюзу на 2014—2020 роки. Головний фінансовий документ об’єднаної Європи підтримали 537 євродепутатів. Проти проголосували 126 депутатів, головним чином представники фракцій євроскептиків, Європейського лівого блоку та «зелених», повідомляє Бі–Бі–Сі.
Уперше обсяг бюджету на семирічку, а це 960 мільярдів євро, скорочено у порівнянні з попередньою семирічкою — на 3,5 відсотка. Навколо бюджету точилися гарячі дебати впродовж трьох останніх років. За скорочення витрат виступили авторитетні в Союзі Велика Британія та Німеччина й інші багаті країни ЄС. Один з противників бюджету Ален Ламассур з правоцентристської фракції Європарламенту пояснив: «Це був не найкращий бюджет, але це був єдино можливий бюджет. Але він не протримається сім років чи навіть три. Тому що у цьому вигляді не забезпечить мінімальну солідарність між країнами ЄС».
Утім багато нових членів ЄС задоволені прийнятим фінансовим документом. Чому? Пояснимо на прикладі Польщі, яка від того загального пирога на 960 мільярдів євро впродовж наступних семи років отримає 105,8 мільярда (у бюджеті на 2007—2013 рр. було 102 млрд. євро). У тому числі 72,8 млрд. євро на політику уніфікації, тобто зрівняння з більш розвиненими країнами Західної Європи, та 28,5 млрд. євро на підтримку і розвиток аграрного сектору. Польща є найбільшим за населенням новачком ЄС, тож і допомога їй найбільша.
ВАРТО ЗНАТИ
Бюджет ЄС становить приблизно один відсоток від сукупного ВВП Європейського Союзу і поступається за розмірами національним бюджетам країн–членів ЄС.