Генпрокурор проти корупції
Генпрокурор Віктор Пшонка запевняє, що боротися з корупцією будуть в усіх правоохоронних органах. За його словами, євроінтеграційні стандарти потребують не лише нових, рішучіших підходів боротьби з корупцією, а й усунення ризиків вчинення таких правопорушень.
«Сьогодні боротьба з корупцією повинна вийти на новий рівень, і це завдання всіх правоохоронних органів... Я усвідомлюю, що це дуже висока й авторитетна відповідальність, і можу вас запевнити, що спуску в цьому не дам нікому — ні собі, ні колегам своїм, ні в цілому всім, хто повинен боротися з корупцією!» — запевняє керманич ГПУ. Він зауважив, що якщо раніше у цьому питанні йшлося про усунення зловживань на рівні дозвільних систем, надання адміністративних послуг, втручання в малий та середній бізнес, то сьогодні доводиться говорити про корупційні правопорушення у бюджетній сфері на значно вищих рівнях, у тому числі що стосується незаконних тендерних процедур, які складають левову частку розкрадання бюджетних коштів.
Аліменти не платять сотні тисяч батьків
Із початку року в органи державної виконавчої служби надійшло майже 830 тисяч судових рішень про стягнення аліментів. А на розгляд в органи внутрішніх справ направлено понад 55 тисяч подань про притягнення до кримінальної відповідальності неплатників, але лише майже 4,5 тисячi таких подань задоволено Фемідою. Найбільша кількість судових рішень про стягнення аліментів — в Донецькій (110 тис.), Дніпропетровській (83,5 тис.), Харківській (43 тис.), Луганській (39, 5 тис.) областях та місті Києві (майже 37 тис.). У Державній виконавчій службі нагадують, що якщо боржник ухиляється від сплати аліментів, державні виконавці звертаються до суду щодо обмеження у праві виїзду за межі України таких осіб, і в правоохоронні органи — щодо притягнення до кримінальної відповідальності боржників.