Свої «п’ять копійок» щодо перспектив підписання угоди про асоціацію з ЄС у Вільнюсі вчора «вставив» під час брифінгу і Генпрокурор Віктор Пшонка. Оскільки «каменем спотикання» для угоди є питання Юлії Тимошенко, керманич Різницької не міг обійти цієї теми, адже ГПУ продовжує розслідувати стосовно екс–Прем’єрки низку кримінальних проваджень.
«У світовій практиці відсутній законодавчий механізм лікування ув’язнених однієї країни в медичних установах іншої країни, — заявив Віктор Пшонка. — Якщо Україна прийме відповідний закон, буде новатором у цьому процесі. Звісно, Генпрокуратура буде його беззаперечно виконувати. Але всі положення такого закону повинні відповідати Конституції, не повинні бути прописані під одну людину. В такому законі необхідно прописати відповідальність правоохоронних органів тієї країни, яка приймає у себе ув’язненого, а також механізми повернення коштів, які в’язень повинен повернути державі за свої правопорушення».
Згадавши Юлію Володимирівну, Генпрокурор не міг не торкнутися й теми повернення в Україну грошей її колишнього партнера — Павла Івановича. За його словами, розгляд Женевським судом позову про повернення в Україну понад 500 мільйонів доларів, вивезених екс–Прем’єром Лазаренком, може затягнутися в часі. Наразі йдеться лише про два рахунки на таку суму. «Але є вже продовження всього цього і є матеріали, які також будуть дооформлені і надані суду ще на більшу суму коштів. Ці кошти у свій час були незаконно вивезені й зараховані на рахунки Женевського банку. У нас є інформація, що ці рахунки контролювалися Тимошенко», — зазначив пан Пшонка.
Пан Пшонка згадав і про інші резонансні справи, які розслідують слідчі ГПУ. Так, поки що немає прогресу у корупційній справі колишнього ректора Національного університету ДПСУ Петра Мельника, якому вдалося позбутися електронних наручників й накивати п’ятами до Каліфорнії. Генпрокурор повідомив, що поки США не надали конкретної відповіді на запит України з приводу екстрадиції оголошеного в міжнародний розшук екс–нардепа–«регіонала».
Керманич ГПУ також натякнув, що ім’я екс–Президента Леоніда Кучми, якого допитали як свідка, не фігурує серед замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе. При цьому кримінальне провадження не закрито, адже «справу розслідують у частині мотивів замовленого вбивства Гонгадзе».