Про права дітей у нашій державі згадують лише двічі на рік: 1 червня та 20 листопада, у всесвiтнiй День спiльних дiй в iнтересах дiтей.
Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Юкіе Мокуо зазначає, що у світі триває насильство над дітьми. Так, статевої наруги щороку зазнають близько 150 млн. дівчаток і 70 млн. хлопчиків. 1,2 мільйона неповнолітніх стають жертвами торгівлі людьми. І Україна в цьому, на жаль, не виняток.
Опитування показало, що 61% дітей в Україні зазнали фізичного чи психологічного насильства у власній родині. Причина, на думку спеціалістів, полягає в тому, що маленькі українці не знають своїх прав, а ті, хто здогадується про існування Конвенції ООН про права дитини, не розуміють і не вміють нею користуватися. Середньостатистичний школяр може назвати максимум 16 своїх прав із 40. А от батьки і вчителі часто визнають не більше 5 прав свого «нащадка» чи «підопічного».
«Виходить, що в Україні відбувається привласнення прав дітей дорослими. В ім’я дисципліни батьки дозволяють собі розпускати руки, давати стусани. Наше головне завдання — виховати у співвітчизників нетерпимість до насильства, пояснити аксіому, що в будь–якому конфлікті між дорослим і дитиною завжди винен дорослий», — зазначив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.
За словами пана Павленка, Україна в розумінні прав своїх маленьких громадян поступово наближається до рівня розвинених країн. Цьому посприяв, зокрема, новий Кримінально–процесуальний кодекс, який призвів до зменшення кількості дітей у колоніях, СІЗО, і дітей, які умовно відбувають покарання. Якщо у 2011 році в колоніях перебувало 1434 неповнолiтнiх, то в 2013 році — 1264.