Наприкінці липня Президент Леонід Кучма вкотре скористався правом вето і повернув на доопрацювання Закон «Про комбіноване виробництво теплової й електричної енергії (когенерацію) і використання скидного енергопотенціалу». Таким поворотом подій, безумовно, будуть дуже розчаровані численні прихильники когенерації. Тим паче що цього закону вже не один рік очікують як споживачі, так і виробники. Він урегульовує відносини між державою, виробниками електроенергії, які використовують когенераційні технології й скидний енергетичний потенціал, та енергопостачальними компаніями. Той, хто знає, яким порятунком когенерація стане для людей із «глибинки», а також для енергоємних виробництв, ні на хвилину не сумнівається, що з прийняттям цього законодавчого акта не можна зволікати. Не дарма ж за нього проголосували 385 депутатів при необхідних 226.
До речі, найпершими лобістами цього закону мали б бути провідники Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), які безуспішно намагаються привернути увагу вищого керівництва країни до потреб когенерації. Днями це припущення знайшло підтвердження: свого часу «неугодний» голова Запорізької облдержадміністрації, а нині віце-президент УСПП Олексій Кучеренко взяв участь в урочистій церемонії введення до ладу когенеруючого обладнання на ВАТ «Гостомельський склозавод».
Обладнання складається з двох генераторів загальною потужністю 2000 кіловат-годин електроенергії та 2,15 гігакалорії тепла на годину. Воно надiйшло вiд першої в Україні приватної компанії з надання енергопослуг — «Енергетичний альянс». На цих генераторах працюватиме заводська теплоелектроцентраль. Зрештою, це дозволить склодувам значно знизити виробничі затрати і здешевити свою продукцію.