Суд над екс–президентом ФРН
Колишній президент Німеччини Крістіан Вульф постав перед судом міста Ганновер за звинуваченнями в отримуванні і наданні незаконних послуг. Його звинувачують у тому, що, перебуваючи на посаді прем’єр–міністра Нижньої Саксонії у 2008 році, він дозволив кінопродюсерові оплатити його готельні рахунки в обмін на лобіювання. Крістіан Вульф, який пішов у відставку в лютому 2012 року, пробувши на посаді менше двох років, стане першим колишнім головою держави у Німеччині, який відповідатиме на звинувачення у суді. 54–річний політик заперечує звинувачення і пообіцяв очистити своє ім’я. Кінопродюсеру Давіду Грьоневольду висунули такі ж звинувачення. Обвинувачення спробує довести, що пан Грьоневольд оплатив готельні рахунки Крістіана Вульфа під час пивного фестивалю «Октоберфест» у Мюнхені, а також на північному острові Зюльт у 2007—2008 роках. За це продюсер нібито отримав підтримку своїх проектів iз боку німецьких компаній. Прокурори домагалися, аби колишнього президента судили за корупцію, але суд схвалив розгляд лише менш серйозних звинувачень. Якщо його визнають винним, Крістіану Вульфу загрожує до трьох років в’язниці або штраф.
Відроджена з руїн і попелу
У Нью–Йорку відкрили першу вежу на місці зруйнованого терактами 11 вересня 2001 року Світового торгового центру. Церемонія «інавгурації» вежі номер 4 відбувалася у два етапи: спершу на урочистість прибули офіційні гості, у присутності яких мер міста Майкл Блумберг виголосив промову, а потім відвідати будівлю запросили журналістів. Хмарочос під номером 4 заввишки 298 метрів має 72 поверхи загальною площею 300 тисяч квадратних метрів. Вартість будівництва — два мільярди доларів. Будівництво здійснив приватний інвестор Ларрі Сільверстейн за проектом японського архітектора Фуміхіко Макі. Хмарочос містить найбільший у місті елегантний мармуровий хол та велику терасу на 57–му поверсі з мальовничим видом на Нью–Йорк та Нью–Джерсі. Центр має комерційний характер. Туристи не матимуть права доступу до нього, за винятком спеціальних оказій. Більшість офісів уже здані в оренду. Однак цей хмарочос не є найвищим у комплексі будівель «Нульовий рівень» (Ground Zero). Вежу номер 1 заввишки понад півкілометра відкриють лише наступного року.
Праві усієї Європи, єднайтеся!
Європейські радикальні праві сили гуртуються — очільник голландських євроскептиків Ґеерт Вільдерс прийняв у себе голову французьких націоналістів Марін Ле Пен. Вони сподіваються об’єднати зусилля напередодні виборів до Європарламенту, що відбудуться наступного року. Одна з головних спільних позицій — протистояння імміграції. Це вочевидь подобається виборцям: за опитуваннями, партія Ле Пен у Франції виходить на позиції лідера. Аналітики вважають, що до лав об’єднаних європейських правих можуть також увійти партії з Бельгії та Австрії. Для створення альянсу їм потрібно мінімум 25 європарламентаріїв із щонайменше семи країн–членів Євросоюзу. Зростання популярності крайньоправих і євроскептиків — тенденція, що її останнім часом спостерігають у багатьох країнах ЄС.
ООН: Земля рекордно нагрілася
2013–й має всі шанси потрапити у десятку найтепліших років iз початку спостережень. Світова метеорологічна організація (СМО) також заявила, що концентрація парникових газів в атмосфері сягнула найвищого рівня з початку індустріальної епохи. «Минуле десятиліття було найтеплішим за весь час спостережень. І ті роки, які ми вважаємо «холодними», насправді є теплішими, ніж будь–який рік перед 1998–м. Це зайвий раз доводить, що потепління не зупинено», — заявив Мішель Жарро, генеральний секретар СМО. Останнім прикладом помсти природи людині є тайфун Хайян, що спустошив центральну частину Філіппін. «За минулі 20 років поблизу Філіппін рівень океану зростав учетверо швидше, ніж на планеті в цілому. Очевидно, саме через високий рівень океану руйнівна сила тайфуну була вищою, ніж 100 років тому за схожої швидкості вітру» — наголосив Мішель Жарро. За даними ООН, нині рівень світового океану зростає вдвічі швидше, ніж у XX столітті. Підвищення температури на планеті негативно впливає на кругообіг води, а це спричиняє посухи, повені та екстремальні опади.
Ціна «Рожевої мрії»
Діамант «Рожева зірка» став найдорожчим коштовним каменем у світі. Щоправда, його новий власник, американський полірувальник алмазів Ісаак Вольф, дав каменю нову назву — «Рожева мрія». Діамант овальної форми розмірами 2,69 см на 2,06 см та вагою у 59,6 карата (один карат — 0,2 грама) продали увечері середи на аукціоні «Сотбіз» у Женеві за рекордну ціну в 83 млн. доларів (понад 61 млн. євро). «З усіх відомих коштовних каменів — рожеві, блакитні, зелені діаманти — найбільш рідкісні, і настає момент, коли вони нарешті досягають рівнів, коли їхня вартість відповідає їхній рідкісності» — пояснив представник аукціону Девід Беннет. Ювеліри називають «Рожеву зірку» найбільшим діамантом з тих, які будь–коли виставляли на продаж. Три роки тому вдвоє менший діамант Graff Pink пішов iз молотка на аукціоні в Женеві за 46,2 млн. доларів — тоді це також була рекордна сума. Згідно з інформацією аукціоністів, «Рожеву зірку» добула в Африці компанія De Beers у 1999 році. Про країну походження каменю не повідомляють. В необробленому вигляді камінь важив 132,5 карата. Огранювання та обробка діаманта тривали майже два роки.