Удруге за останні дев’ять років у Севастопольському регіоні вдалися до безпрецедентних заходів безпеки, пов’язаних із знешкодженням боєприпасів часів Другої світової війни. Йдеться про німецьку авіабомбу вагою майже з тонну, на яку напередодні (вірогідніше — полюючи за металом) місцевий житель натрапив на крутосхилі за півкілометра від селища Октябрь. Від підриву її на місці спеціалісти Держслужби з надзвичайних ситуацій відмовились відразу. Адже поруч — школа, нафтобаза. А розліт осколків бомби сягає півтора кілометра, радіус ударної хвилі — понад кілометр. Не знайшов підтримки і варіант встановлення над небезпечним боєприпасом бетонного саркофагу. У підсумку міське керівництво, представники ДСНС та оборонного відомства зійшлись на тому, що авіабомбу потрібно на санчатах акуратно спустити на рівне місце, завантажити на піщану «подушку» в кузові вантажівки і відвезти на полігон поблизу села Хмельницьке. А перед цим на час ліквідаційної операції відселити жителів усіх найближчих будинків Октября, чим і зайнялися ліквідатори.
Невдовзi бомбу було успiшно знешкоджено.
ДОСВІД
За такою ж схемою у місті моряків у лютому 2004 року вперше у вітчизняній практиці знищували однотонну авіаційну морську донну міну LMB, яку місцеві водолази–любителі підняли з дна Камишової бухти. У результаті некваліфікованого демонтажу дві з шести пасток на міні моментально спрацювали, внаслідок чого двоє чоловіків загинули на місці, а ще один залишився без обох рук. Але основний заряд міни з 700 кілограмами тротилу всередині не здетонував.
Тоді в районі Красної Гірки терміново призупинили рух транспорту й розпочали часткову евакуацію жителів прилеглих вулиць. Україна навіть зверталася по допомогу до уряду Німеччини, де могли зберігатись бодай якісь архіви по LMB. За успішне виконання завдання учасники операції отримали ордени «За мужність» першого ступеня.