Невдовзі кожна дитина в Україні, за бажанням батьків, матиме ідентифікаційну карту з особистими даними. Крім стандартних відомостей — вік, стать, зріст, колір очей, особливості здоров’я (алергії, хронічні хвороби), контактні телефони, — у карті потрібно буде вказати інтереси, хобі дитини, найкращих друзів (щоб у разі зникнення перевірити, чи ваше чадо, випадково, не подалось у гості до іншого міста). На окремій стрічці у домашніх умовах можна буде зняти відбитки пальців, залишити зразок волосся. Це має зекономити час на пошуки дитини. Вибір: заповнювати таку карту чи ні, — залишиться за батьками.
Карти розроблено в межах реалізації програми для школярів «Дослідники» з вивчення основ скаутингу та правоохоронної діяльності. Активісти разом із працівниками міліції проводитимуть уроки безпеки і роздаватимуть бланки у школах на батьківських зборах. Пілотний проект поки що збираються впроваджувати у Івано–Франківську. Якщо результати будуть позитивними, то цей досвід перейматимуть інші регіони.
За словами Олексія Лазаренка, начальника Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України, така новація може не лише допомогти в пошуках, а й запобігти зникненню дитини, оскільки в карті є також інструкція, як вберегтися від шахраїв, не підпасти під вплив незнайомців, урятуватися від переслідування.
«Загалом, ініціатива здається мені правильною, і я навіть готова заповнити таку картку на своїх дітей, якщо буду впевнена, що їхніми особистими даними не будуть зловживати», — поділилася своїми думками з «УМ» Наталія Труцуненко, вчителька і мати двох доньок.
У міліції заспокоюють. «У жодному разі, жодна база даних створюватися не буде. Міліція не буде збирати і узагальнювати ці матеріали. Вони лежатимуть вдома в шухляді, доки, не дай Боже, чогось не станеться. Волосся і відбитки потрібні в крайньому випадку для опізнання тіл. Це канадський досвід, який ми спробуємо перейняти», — запевнила «УМ» Алла Лемчак, начальник сектору кримiнальної мiлiцiї у справах дітей Івано–Франківського облуправління МВС.