Зазвичай зміна музейних кадрів залишає байдужою широку громадськість. Але призначення 23–річної Анастасії Фурман заступником директора Центрального музею Збройних сил викликало багато запитань не лише в журналістів, які виклали в інтернеті відверті світлини білявки, розміщені на її сторінках у соцмережах (після оприлюднення ці фото були терміново видалені, як і згадка про модельну й акторську кар’єру дівчини).
Це не перша кадрова перестановка в музеї Збройних сил. Трохи раніше від керівництва музеєм було усунуто авторитетного науковця і музейника, кандидата історичних наук, полковника ЗСУ Віктора Карпова, якому належить заслуга створення і розбудови системи військових музеїв. Його місце зайняв Владислав Таранець, відомий тим, що з 2003 року очолює громадську організацію Київський клуб «Червона зірка», яка займається пропагандою воєнно–історичного руху по всій Україні. Саме він і запросив на роботу Анастасію Фурман, звільнивши з посади заступника директора музею полковника Миколу Абрамова.
Яким чином дівчина без спеціальної освіти (на сторінках у соцмережах вказано, що вона економіст і має диплом університету ім. Вадима Гетьмана) змогла з легкістю посунути авторитетного військового — загадка. Дехто пов’язує такий стрімкий кар’єрний злет із тим, що її мама — наближена до кіл нинішнього міністра оборони України.
Призначення Анастасії Фурман на високу посаду в музеї Збройних сил обурило багатьох фахівців музейної справи. Журнал «Музеї України» надіслав Віктору Януковичу листа, у якому працівники закликали Президента звернути увагу на кадрову політику Міністерства оборони. «Ця практика триває уже кілька років — фахових спеціалістів, людей із досконалим знанням музейної справи, замінюють випадковими людьми. Це почалося із «Софії Київської», з Національного художнього музею, Національного музею Шевченка, музеїв у Переяславі, Пирогові, — прокоментував ситуацію «УМ» голова Всеукраїнської асоціації музеїв Сергій Кролевець. — Заміна відбувається без обговорення, без участі громадськості, без будь–яких пояснень. Вони не розуміють, що закопують музеї, іде профанація справи. Навіть у часи тоталітаризму для керівництва музеями підбирали професійні кадри».
Працівникам Центрального музею Збройних сил України відповідати на запитання про нову начальницю вже набридло. «У нас зараз проходить підготовка виставки до 70–річчя визволення Києва. Тож у нас немає часу на будь–які коментарі», — відповіли на запитання «УМ» у музеї. З усіх питань порадили звертатися до самої пані заступника. Втім її робочий телефон не відповідав. За неофіційними даними, вона перебуває на лікарняному з минулої п’ятницi — саме з того дня, коли її персоною зацiкавилися ЗМІ.