Президент України Віктор Янукович погодився підвищити тарифи заради кредиту МВФ. Підвищення становитиме 60%. Проте нововведення стосуватимуться лише тих, хто споживає більше 3,5 тисячi кубометрів газу на рік. Проект нової тарифної сітки вже підготовлено в Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Внесення відповідних змін до старої постанови Кабінету Міністрів планується затвердити 6 жовтня.
Експерти називають це рiшення «підвищенням тарифiв для багатіїв» і запевняють, що українці з середнім достатком не постраждають, оскільки більшість населення споживає менш ніж 3,5 тисячі кубометрів. «Зрозуміло, що це велика спекуляція, — говорить директор Інституту міста Олександр Сергієнко. — Для того щоб витрачати 3,5 тисячі кубометрів, треба мати хороми, а не квартиру, тому такі підвищення — лише для багатіїв». Але й вiн визнає: «Досить–таки хитре формулювання щодо цього підвищення, оскільки всіх городян, які користуються центральним опаленням i централізованим водопостачанням, також можуть очікувати підвищення за комунальні послуги».
Тим часом незаможнi власники великих будинкiв — переважно мешканцi райцентрiв i сiл — хапаються за голову. «УМ» поспілкувалася з журналісткою Оксаною Слободзян, яка розповіла, що, незважаючи на великий будинок у райцентрі на Рівненщині, вона не має змоги платити на 60% більше, аніж сьогодні. «Свого часу ми змогли побудувати великий будинок, оскільки чоловік працював хірургом і гарно заробляв, будували помешкання для дітей. А зараз я не знаю, чим буду платити. Сьогодні я віддаю всю свою зарплату на оплату газу, а треба ж буде грошей удвічі більше. Ми намагаємося продати цей будинок, проте не виходить». Будинок у пані Оксани 230 квадратних метрів. До речі, такий випадок не поодинокий, оскільки багато хто в селах будує такі помешкання не на одну родину.