На засіданні у середу уряд затвердив рішення, яке стосується мільйонів українських пенсіонерів, — новий порядок березневого перерахунку пенсій. Про це повідомила міністр соціальної політики Наталія Королевська. «Ще у травні парламент ухвалив розроблений Мінсоцполітики закон, за яким при щорічному березневому перерахунку пенсій не повинно враховуватися підвищення пенсій у попередньому році, як це було раніше. І саме на виконання цього закону сьогодні уряд ухвалив порядок проведення такого перерахунку. Таким чином, понад 12 мільйонів українських пенсіонерів будуть щорічно отримувати підвищення пенсій», — наголосила Наталія Королевська.
Як пояснила міністр, для перерахунку пенсії застосовується розмір заробітної плати, з якої призначено (перераховано) пенсію, що склався на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок. «Запропонований нами підхід дозволить ліквідувати розриви у розмірах пенсій та щороку осучаснювати їх розмір, оскільки перерахунок опиратиметься на зростання середньої заробітної плати. Крім того, за наявності коштів у бюджеті Пенсійного фонду підвищення буде можливим на більше, ніж 20% від такого зростання», — сказала вона. Крім того, на показник підвищення впливатиме рівень інфляції (індекс споживчих цін).
Ухвалений порядок перерахунку пенсійних виплат стосується таких видів пенсій: страхових, наукових, військових строкової служби та чорнобильських. Але наголосимо, що фактичної реалізації цієї норми закону слід чекати з 1 березня 2014 року, оскільки документ вніс зміни до порядку перерахунку пенсій саме з першого дня весни кожного року.
Нагадаємо, що в Україні 1 липня набув чинності закон №231–VII «Про внесення змін у деякі закони України про призначення індексації пенсії». Цим документом було врегульовано низку питань пенсійного забезпечення: про зарахування в трудовий стаж часу перебування у відпустці за вагітністю й пологами, про виплату пенсії з втрати годувальника дітям, які досягли 18–річного віку, в період перерви в навчанні, про зміну механізму перерахунку пенсій iз 1 березня кожного року. Також вдосконалено механізм визначення середньомісячного коефіцієнта зарплати особи у разі, коли є неповний місяць страхового стажу (місяці, в яких заробіток менший за мінімальну заробітну плату). Це дозволить збільшити розмір призначеної пенсії.