Відтепер чоловіки, які вимикали телефони, щоб не відповідати на дзвінки, не зможуть виправдовуватися перед дружинами, мовляв, були в підземці, де немає зв'язку. Принаймні в цьому переконаний начальник комунального підприємства «Київський метрополітен» Микола Шавловський. Адже з серпня покриття стільниковою мережею UMC поширюється на всі станції та тунелі київського метро. А це 42 станції і три лінії підземки завдовжки близько 60 кілометрів. «Мобілізація» метро тривала майже п'ять років — спочатку сигнали прийняли станції «Хрещатик» та «Майдан Незалежності», згодом — «Театральна», «Золоті Ворота», «Льва Толстого» та «Палац Спорту». У майбутньому всі нові станції також будуть заздалегідь включені до зони покриття цього оператора.
На думку генерального директора UMC Еріка Франке, відтепер Київ долучився до тих небагатьох міст Європи, де пасажири метро мають змогу залишатися на зв'язку навіть глибоко під землею. Це стало можливим після підписання компанією договору з ТОВ «Проксимус» про оренду підсистеми базових станцій GSM 1800, розміщеної в підземній частині метро. І хоча директор із розвитку бізнесу «Проксимусу» Валерій Кривушкін зізнався, що «дірки» в тунелях ще є (реальне покриття сягає десь 98 відсотків), до того ж на проходження сигналу впливає кількість людей у вагоні, роботи з подальшої оптимізації продовжуються. Виграє, перш за все, споживач. Бо успіх одного оператора спонукав до активних дій його конкурентів. І Микола Шавловський, і Валерій Кривушкін зізналися, що з приводу повної мобілізації метро тривають переговори з іншими операторами мобільного зв'язку.
Переваги очевидні, бо це і комфорт пасажирів, і зручність виконання працівниками планових робіт у нічний час, вважає начальник метрополітену столиці. Приміром, у московському метро під час минулорічного теракту завдяки «мобілкам» пасажирів, які оперативно викликали відповідні служби, вдалося уникнути численних жертв.
А перший умовний дзвінок з-під землі зробив Ерік Франке. Зателефонував він до Афін, своїй добрій знайомій, олімпійській чемпіонці Яні Клочковій, яка, в свою чергу, привітала всіх киян зі знаковою подією. Та, швидше за все, вітати невдовзі можна буде і мешканців інших міст-мільйонників України, де є метро. Бо, як повідомив «УМ» пан Франке, до планів компанії входить «мобілізація» підземок Харкова і Дніпропетровська.
Оксана МАМЧЕНКОВА,
Іван ЛЕОНОВ.