Олександра Попова, яка півтора року тому стала жертвою безробітного садиста і три місяці перебувала в комі, завершила повний курс реабілітації. Нагадаємо, що ця трагедія, яка сталася практично в один день із зґвалтуванням та спробою спалення Оксани Макар, сколихнула все суспільство. На лікування дівчат гроші збирали всім миром, як прості люди, так і благодійні фонди.
Загалом на лікування Саші було витрачено більше мільйона гривень. А 100 тисяч, які лишилися на рахунках, дівчина та її мама вирішили передати в дар лікарям, які першими надали Саші допомогу. За словами головного лікаря Миколаївської лікарні швидкої медичної допомоги, нейрохірурга Олександра Дем’янова, ці гроші підуть на комплектацію відділення реанімації. «Наша лікарня придбає також такі медичні прилади, як iнфузомат, монітор пацієнта і електровідсмоктувач», — додав пан Дем’янов.
Кошти, передані лікарні, надійшли на рахунки Сашi від фонду Рiната Ахметова «Відродження України». А днями з’явилося повiдомлення, що фонд також покращив житловi умови родини Попових — подарував трикiмнатну квартиру в центрi Миколаєва. n0
НАШІ
Не пірат, а кухар і хуліган
Справу затриманих росіянами активістів «Грінпіс» перекваліфiкували
Інф. «УМ»
Суд у Мурманську розглянув апеляцію чотирьох людей, затриманих за спробу «Грінпіс» захопити російську бурову платформу «Пріразломная». Усім скаржникам, у тому числі українцеві Руслану Якушеву, було відмовлено. Нагадаємо, що МЗС України наполягає на потребі звільнити Якушева із СІЗО, адже той не є членом «Грінпіс», а був корабельним коком на судні «Арктік Санрайз». Саме з цього судна в жовтні екопоборники висадилися на бурову платформу в Печорському морі. У такий спосіб «Грiнпіс» хотів привернути увагу громадськості до небезпечних, на переконання екологів, планів «Газпрому» почати буріння газових свердловин в Арктиці.
Тим часом Слідчий комітет РФ «зглянувся» над загалом 30 активістами «Грінпіс», запротореними в мурманський СІЗО. Якщо досі їм висували звинувачення у піратстві, то днями перекваліфікували на статтю «хуліганство». За першим звинуваченням екозахисники могли б отримати 10 років ув’язнення, за другим — сім. «Спробу захопити бурову платформу пасажирами криголама «Арктік Санрайз» розцінюємо як хуліганські дії із застосуванням предметів, які були використані як зброя», — заявив журналістам офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін. Крім того, пише газета «Комсомольская правда», декотрим фігурантам справи може бути пред’явлено обвинувачення у застосуванні насильства до представників влади. Адвокати ж затриманих «грінпісівців» продовжують наполягати: це був мирний протест.