Уже в ці вихідні, в ніч iз суботи на неділю, в Україні скасовується «літній» час. Для цього о четвертій годині ночі стрілки годинників слід перевести на годину назад. Нагадаємо, що зимовий час є природним для України — він відповідає біоритмам місцевого населення. Втім, окрім можливості поспати на годину довше, у переведенні стрілок є й один мінус, адже тепер о 17й годині вже буде поночіти.
З огляду на це, а також iз погляду адаптації організму до нового часу оптимальним було б переведення годинників на зимовий час у середині листопада, вважає лікарімунолог Сергій Сапегін. Головний критерій у даному випадку — тривалість світлового дня. «До 24 грудня все пізніше і пізніше сходить сонце, водночас час заходу залишається відносно незмінним. Після 24 грудня, коли тривалість дня починає збільшуватися, навпаки — час сходу залишається приблизно в тому ж діапазоні, а час заходу віддаляється. Тому якщо перехід на зимовий час здійснювати в останню неділю жовтня, то організм не встигає якісно адаптуватися, щоб легко пристосуватися до нового біологічного ритму», — пояснив на пресконференції в «Обозрєватєлє» Сергій Сапегін.
Щодо дискусії — варто переводити стрілки чи ні, — то лікар вважає, що для України це цілком прийнятно. Головне — знайти для цього оптимальний час. Зокрема, навесні пан Сапегін рекомендує переходити на літній час не в останню неділю березня, як це є зараз, а ще в середині лютого. «З огляду на тривалість світлового дня в цей час сезонні адаптаційні можливості нервової та імунної систем були б найбільш підготовленими, відтак цей перехід відбувся б найбільш безболісно, природно і м’яко». До речі, в США переведення стрілок на «літній» час відбувається наприкінці лютого — на початку березня, а до зимового часу країна повертається в перших числах листопада. Такий графік для місцевих учених здався найоптимальнішим.