«Золотий світанок» позбавили держфінансування
У ніч із вівторка на середу парламент Греції ухвалив рішення про позбавлення партії «Золотий світанок» державного фінансування, повідомляє «Євроньюз». У 2013 році Афіни виділили для партій, обраних до парламенту, 11 млн. євро, з них 873 тис. євро — для «Золотого світанку». В уряді цю партію називають «неонацистським кримінальним угрупованням». Популярність «Золотого світанку» зросла на тлі невдоволення населення заходами жорсткої економії та посиленням антиіммігрантських настроїв. Радикально права партія стала третьою за рейтингом у країні. Але почала втрачати позиції після вбивства репера–антифашиста Павлоса Фіссаса прибічником ультраправих. Підтримка «ЗС» скоротилася на третину, а керівну верхівку «Золотого світанку» було заарештовано. Новий закон передбачає припинення фінансової підтримки партій, лідерів яких звинувачують у належності до кримінальних організацій.
ЄС готується захищати персональні дані громадян
Європарламент узявся за підготовку єдиних правил захисту персональних даних громадян держав ЄС. До активних дій єврочиновників підштовхнула чергова серія шпигунського скандалу, коли з’ясувалося, що спецслужби США підслуховують телефонні розмови мешканців Франції. Найбільшими каналами витоку персональної інформації євродепутати вважають великі інтернет–корпорації, такі як Facebook, Google, Yahoo тощо. Саме звідти спецслужби США черпали частину інформації про особисті справи користувачів. Нині компанії намагаються відмити свою репутацію, а ЄС шукає спосіб запровадити сучасніші закони для захисту своїх громадян від «темної сторони» інтернету. У Німеччині навіть лунають заклики створити свою національну мережу, яка була б недоступною для користувачів з інших країн.
Переговори про вступ Туреччини до ЄС поновлять у листопаді
З 5 листопада поновляться переговори про вступ Туреччини до Євросоюзу, що були перервані три роки тому через політичні суперечки навколо Північного Кіпру, державність якого визнає лише Анкара. Водночас турецька влада не визнає дійсного члена ЄС — Республіку Кіпр, яка контролює південну частину острова.
Згоду на відновлення переговорів під час зустрічі у Люксембурзі дали міністри країн ЄС, відповідальні за європейські справи. Брюссель пояснив, що останні події в Туреччині продемонстрували «важливість ролі ЄС як маяка для турецьких реформ». Повернутися до обговорення членства Туреччини в ЄС сторони планували ще в червні, однак Брюссель за наполяганням Німеччини знову відклав їх через жорсткий розгін у Туреччині антиурядових демонстрацій.
Євросоюз схвалив нову систему контролю на кордонах
Міністри у справах Євросоюзу на позавчорашньому засіданні у Брюсселі схвалили нову систему спостереження за кордонами ЄС, повідомляє «Франс–пресс». Вона почне діяти з грудня і покликана підсилити контроль зовнішніх кордонів Шенгенської зони, щоб скоротити потік нелегальних мігрантів і допомогти рятувати порушників морського кордону, які часто гинуть у катастрофах суден.
Валютна реформа на Кубі
Уряд Куби оголосив про намір здійснити уніфікацію валют. Наразі в країні існують дві грошові одиниці: звичайний песо, яким кубинці розраховуються один з одним, та конвертований песо, що прив’язаний до долара й ходить у туристичному секторі та зовнішній торгівлі. Система двох валют, запроваджена на острові 20 років тому з метою захисту економіки, з роками почала заважати розвитку країни та призвела до розшарування суспільства. Товари широкого вжитку — телевізори, холодильники тощо — можна купити лише за конвертовану валюту, яка набагато дорожча. Курс обміну конвертованого песо до звичайного становить 1:24. Економісти передбачають, що впровадження реформи триватиме приблизно півтора року.