На відміну від минулого засідання, коли спецназівці перекривали дорогу до входу в Київраду, коли сутички між народом і міліціонерами закінчувалися в машині «швидкої», а сльозогінний газ став «порятунком» для «беркутівців» від мітингувальників, учорашній мітинг–протест опозиції минув швидко і без бійок. До столичної ради прийшли не тільки прихильники опозиції, а й ті, хто вважає законною роботу мерії. Останні протестували з плакатами, на яких зазначено «Опозиція, не заважай працювати!». Керувала цим антимітингом дівчина, яка представилася Юлією Олександрівною і на питання журналіста «А гроші, які ви платите людям, з бюджету?», дівчина відповіла «Ні, власні», навіть не заперечуючи те, що школярі і пенсіонери стоять за гроші.
Після 2 червня, коли закінчилися повноваження столичної ради, трійка опозиційних лідерів — Яценюк, Кличко, Тягнибок — уперше зібралися разом на мітингу під КМДА. Та хоч у єдності й сила, проте їм не вдалося пройти до будівлі на Хрещатику, 36. Двері ізсередини були замкнені на замок. Частина Київради, яка називає себе легітимною, працювала у звичному вже для себе режимі — «за зачиненими дверима». Її провідник, секретар Київради Галина Герега, вже пізніше заявила інформагенціям, мовляв, ми ухвалювали важливі для Києва рішення, а опозиція заважала, і взагалі попередня сутичка протестуючих обійшлася міській казні в 60 тис. гривень тільки на вибиті вікна, зламані двері та мікрофони. Взагалі–то в Києві і дешевше вікна склять, могли б сказати опозиційні депутати пані Герезі, проте вони у той час уже простували до іншої ради — Верховної.
Поборників законності в обширах київської влади і там чекала невдача. Навіть спроба внести до порядку денного постанову про призначення виборів у столиці провалилася — завдяки «регіоналам». «За» проголосували лише 199 депутатів. Зате опозиція домоглася рішення викликати у п’ятницю «на килим» до ВР міністра внутрішніх справ Захарченка — щоб відзвітував, чому депутатів не пускали до Київради.
Громадський активіст Ігор Луценко на своїй сторінці у «Фейсбуці» зазначає, що опозиція «сьогодні продемонструвала єдність, <...> було враження єдиного мітингу, <...> були присутні перші особи опозиційних фракцій, <...> і важливо, що відмовилися від штурму тоді, коли противники до цього штурму ретельно підготувалися». Справді, цього разу міліція була у всеозброєнні, неначе готувалася до війни. Зміцнили і «оборонні споруди» на підступах до КМДА. Минулого разу народ розірвав металеву огорожу, тож учора натомість неї уже стояли суцільні металеві щити, які просто так не знесеш. Біля будівлі й у дворі мерії стояли міліцейські автобуси, бійці спецпідрозділу перебували також усередині будівлі, контролюючи коридори, сходи, входи в ліфти були відключені. «Щоб пробратися в Київраду, потрібно було хіба що застосовувати автомати, тільки в такому випадку ми б туди потрапили, — іронізує у розмові з «УМ» відповідальний за зв’язки з громадськістю у київській міській організації ВО «Свобода» Олександр Аронець. — Але ми будемо виходити мирно протестувати до того часу, поки Верховна Рада не проголосує за перевибори в Києві».