Відчайдушні спроби американських політичних лідерів запобігти дефолту знову повернулися до Сенату, повідомляє Бі–Бі–Сі. Це сталося після того, як президент Барак Обама відхилив пропозицію Палати представників Конгресу підвищити ліміт держборгу і відновити повноцінну роботу федерального уряду. Як очікується, лідери Верхньої палати мають працювати без перерви, аж поки розроблять угоду щодо збільшення ліміту боргових запозичень США та відновлення роботи уряду. Лідер демократів, які мають більшість у Сенаті, Гарі Рід, та його опонент із табору республіканців Мітч Макконнелл мають поінформувати своїх колег щодо результатів роботи після завершення переговорів. Але навіть якщо сторонам вдасться погодити процедурні питання, залишається незрозумілим, чи вистачить у подальшому голосів, щоб ухвалити компромісну угоду до 17 жовтня — крайнього терміну, коли ще можна запобігти дефолту, підвищивши борговий ліміт держбюджету США з нинішніх 16,7 трильйона доларів.
Сенатор–демократ Барбара Мікульськи попередила своїх колег, що Сполучені Штати опинилися «за кілька годин від того, щоб стати неплатоспроможною нацією, яка не сплачує рахунки свого народу та інших кредиторів». Нагадаємо, ще раніше про серйозну загрозу світовій економіці в разі дефолту США заявили Міжнародний валютний фонд та Світовий банк.
Рейтингова агенція «Фітч» погрожує понизити показник кредитної довіри Сполучених Штатів. Адже якщо ліміт бюджету не буде підвищено, країні загрожує ситуація, за якої вона офіційно не зможе фінансувати виплати за зовнішніми позиками. І в плані Cенату, викладеному в понеділок увечері, і в плані Палати представників міститься пропозиція тимчасово підняти ліміт держборгу — до лютого, щоб отримати час на переговори щодо бюджету. Натомість розбіжності у двох пропозиціях стосуються стягнення податку на охорону здоров’я — одного з пунктів реформи, лобійованої президентом–демократом Обамою. Якщо демократична більшість у Сенаті підтримує главу держави, то республіканці, яким належить більшість у Палаті представників, виступають категорично проти «обамівської» реформи системи охорони здоров’я.