У неділю показом колекції індійського дизайнера JJ Valaya закінчився 33–й Український тиждень моди. Після того як з українського подіуму потроху зжили експресивні, кольорові, з етнічним колоритом колекції вітчизняних дизайнерів (як немодні), а натомість запанував середньоєвропейський модний мінімалізм, причому чорно–сіро–біло–коричневий, показ Валайя виглядав удвічі екзотичнішим. Дизайнер, що працює під власним брендом iз 1992 року, одягає Боллівуд і регулярно показується на подіумі India Fashion Week, засліпив очі багатим декором, східним колоритом, поєднанням традицій національного костюму з європейською модою часів, коли «красивий» був синонімом «модний».
Розшиті шовковими нитками, камінцями Swarovsky сарі, сукні, шальвар–каміз (комплект із шароварів і туніки), довгі чоловічі піджаки шервані — це Luxury по–індійськи, вартість однієї сукні від JJ Valaya може сягати 50000 доларів. Частину колекції складало весільне вбрання золотистих, сріблястих відтінків або кольору слонової кістки. Для мене, що не обізнана з сучасною індійською модою, це радше був вечір відкриття індійського костюму — стилізованого і переосмисленого дизайнером, зі Сніжаною Єгоровою в ролі Зіти чи Гіти — актриса і телеведуча закривала показ. Причому якщо в колекції «Магараджа з Мадрида» Валайя спробував порівняти індійську й іспанську культури, в наступній колекції він пообіцяв співставити індійську й українську.
У суботу всі обговорювали концептуальний показ Володимира Подоляна. Подолян вбудувався у світовий графік закупок, замовлень, виставок, відтак його колекція весна–літо–2014 уже побувала на всіх виставках, у шоу–румах, зараз офіс дизайнера збирає замовлення, щоб зайнятися виготовленням і відправкою у закордонні магазини. Якщо якісь дизайнери дошивали моделі в ніч перед показом, Подолян уже своїми натішився і для подіуму заморочується іншими складовими fashion–шоу — музикою, відеорядом, філософією. На гостей показу чекав чорний перламутровий попіл на подіумі, відеоінсталяція з оргАном, релігійними символами, кінцем світу і світлом у кінці тунелю, а у прес–релізі написав, що епіграфом до колекції взяв слова Стіва Джобса про диваків і безумців, які рухають світом. Історія про боротьбу добра і зла, світла і пітьми чудово проілюстрована колекцією — з базовим чорним та яскравими допоміжними кольорами.
Детальніше про моду наступного сезону читайте в найближчих номерах «УМ».