У глухий кут зайшла тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка розслідує інцидент із побиттям журналістів на мітингу в Києві 18 травня. Звіт ТСК необхідно затвердити до 23 жовтня, але це вочевидь неможливо. Позавчора комісія остаточно розкололася на дві частини — опозиційну та провладну, які не визнають висновків одна одної.
«Представники ПР і КПУ на останнє засідання ТСК не прийшли і не підписали звіт, підготовлений за підсумками роботи комісії її головою Віталієм Яремою, — повідомила через свій «Фейсбук» депутатка від «УДАРу» Ірина Геращенко. — По суті, сьогодні робота всіх ТСК у Раді блокується з боку більшості, отже, звіти просто не виносяться до сесійної зали».
«Замовником провокацій під час мітингу була діюча влада», — такий висновок опозиційної частини комісії вчора на брифінгу озвучив депутат від «Батьківщини», журналіст Степан Курпіль. За його словами, на відео, яке є в інтернеті, «чітко видно, що військовою технікою, яка їздила центром міста, керували працівники ДАІ», при цьому ні прокуратура, ні МВС не дали відповіді на запитання про використання військової техніки на мирній акції. Саме під час сутички навколо броньовика з символікою противників опозиції, що проїздив повз мітинг, група молодиків «спортивної зовнішності» побила кореспондентку «5–го каналу» Ольгу Сніцарчук та фотокора «Коммєрсанта» Владислава Соделя, котрі фіксували ці події.
«Навіть «об’єктивний» український суд визнав провину Титушка (одного зі спортсменів–бойовиків. — Авт.), а ПР і КПУ відмовляються визнавати очевидне — порушення прав журналістів», — зазначає Ірина Геращенко. Голова комісії, член фракції «Батьківщина» Віталій Ярема додає: керівники Генпрокуратури та МВС проігнорували всі запрошення взяти участь у засіданнях комісії та надати інформацію, тож ТСК підготувала підсумковий звіт без них. «За кожне слово, написане у звіті, я й мої колеги по ТСК готові нести відповідальність. Всі ці факти підтверджені реальними доказами», — сказав Ярема на брифінгу.
Водночас член комісії від «Регіонів» Олена Бондаренко стверджує: «Це не звіт, а чистої води фальшивка, в якій є факти, які нам не були відомі. А факти, які не знайшли підтвердження, — взагалі зникли зі звіту, оскільки не вигідні опозиції».