Зранку вони збиралися відкрити під дахом Українського музичного театру запланований міжнародний форум «Хізб ут–Тахрір — Ісламі». Учасники форуму — місцеві адепти цієї забороненої в деяких країнах організації, а також їхні одновірці, котрі спеціально приїхали до Сімферополя із Голландії, Великої Британії, Туреччини і Лівану. Проте двері форумчанам не відчинили — адміністрація театру без будь–яких пояснень заявила, що розриває договір про оренду приміщення. Натомість «хізби», розгорнувши свої прапори з гаслами арабською «в’яззю», там же перед театром, на площі Леніна, провели мітинг. Тоді, за інформацією сайту «Крим. Комєнтарії», правоохоронці попередили його організаторів про адміністративну відповідальність, мовляв, велелюдний захід не був заздалегідь санкціонований.
Цікаво, що за два дні до того, себто у суботу, така сама доля чекала й на Лігу мусульманок «Інсаф». Мусульманки збиралися провести конференцію «Ісламська культура і цивілізація. На шляху до розвитку». Проте у приміщенні їм відмовили. Тоді вони 4 жовтня уклали договір про оренду концертної зали з адміністрацією місцевого музичного училища ім. Чайковського. Але за двадцять хвилин до початку конференції, коли деякі учасники вже розмістилися в залі, представники Держслужби з надзвичайних ситуацій попросили їх залишити приміщення. Мовляв, надійшов сигнал про замінування навчального закладу, тож проводяться оперативні заходи. Але вибухівку так і не знайшли.
«Ми вважаємо це зухвалою і театралізованої спробою перешкоджати діяльності нашої організації. Ми переконані, що саме наша активність у донесенні до людей думок ісламу і велика підтримка серед жіночої половини Криму в суспільстві стала причиною цього «спектаклю», — заявила з цього приводу керівник ліги Севіля Баталова. — Ми... зробимо все необхідне для захисту наших прав, передбачених Законом про об’єднання громадян».
Прискіплива увага властей до активності кримських «хізбів», які поповнюють лави за рахунок переважно кримськотатарської молоді (наразі нараховується близько тисячі членів цієї організації), загалом зрозуміла. Як раніше повідомляли ЗМІ, нерідко навіть на публічних заходах цієї організації лунають неприховані заклики «на підтримку братів по вірі у Єгипті та Сирії». І хоча у числених коментарях керівник інформаційного офісу «Хізб ут–Тахрір» в Україні Фазил Амзаєв це спростовує, відомі факти участі вихідців із Криму в бойових діях на боці опозиційних сил проти режиму Асада у Сирії, а двоє кримчан цьогоріч там навіть загинули.
ДОВІДКА «УМ»
«Хізб ут–Тахрір аль–Ісламі» («Ісламська Партія визволення») — організація, заснована в 1953 році в Східному Єрусалимі суддею місцевого шаріатського апеляційного суду Такіуддіном ан–Набхані. У низці держав Середньої Азії, а також у Німеччині і Росії «Хізб ут–Тахрір аль–Ісламі» вважають терористичною організацією. Її декларована мета — відновлення справедливого ісламського способу життя й ісламської держави (халіфату).