Сім’ям загиблих рибалок уряд дав гроші
Сім’ям чотирьох рибалок, які 17 липня загинули в Азовському морі від рук російських прикордонників, Кабінет Міністрів призначив сплатити відшкодування — по 100 тис. гривень кожній родині. Про це повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта. Щодо ще одного учасника тієї трагічної пригоди — Олександра Федоровича, то він і нині перебуває в російському місті Єйськ під підпискою про невиїзд, очікуючи на суд. Йому уряд пообіцяв відшкодувати лише 2 тис. грн. на лікування, стверджує дружина рибалки. У Росії проти Федоровича порушили кримінальну справу за браконьєрство. Йому загрожує до двох років ув’язнення.
Олександр Федорович продовжує наполягати на тому, що катер російських прикордонників умисно протаранив український баркас. Цьому є й відеопідтвердження. Ще 28 серпня телеканал «1+1» у програмі ТСН обнародував відео, на якому видно, як судно прикордонників переслідує човен рибалок, а ті намагаються піти від погоні, незабаром відбувається зіткнення. Чути, як чоловіки з російського судна закликають один одного ще раз ударити баркас, який уже й так почав тонути.
Електронними картками платіть усюди
З ініціативи Міністерства економічного розвитку уряд запровадив штрафи тим продавцям магазинів, які за наявності касового апарата відмовлятимуть споживачу, який захоче розрахуватися електронними платіжними картками. Такі дії прирівняно до адміністративного порушення, а покарання за них визначено в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8,5 тис. гривень.
Єдиний залізничний квиток
Із 1 жовтня для поїздок iз пересадкою діє один залізничний квиток, і оформити його можна на одному бланку. Як зауважують в «Укрзалізниці», це навіть допоможе заощадити, адже, купуючи один квиток на поїздку з пересадкою, пасажир платитиме лише один комісійний збір у розмірі 12,5 гривні. Однак пасажир має узгоджувати інтервал між прибуттям до пункту пересадки та відбуттям звідти і мусить пересісти на інший потяг не пізніше, ніж за 10 днів.
Прес–служба зазначає, що під час оформлення такого проїзного документа касир зобов’язаний узгоджувати з пасажиром інтервал між часом прибуття потяга і часом його відправлення зі станції, на якій здійснюватимуть пересадку. При цьому пересадка на інший потяг має бути здійснена не пізніше, ніж через 10 днів після прибуття пасажира на станцію пересадки.
ЄС вимагає скасувати утилізаційний збір
Єврокомісар iз питань торгівлі Карл де Гюхт заявив у ефірі «5–го каналу», що ще однією умовою для підписання Угоди про асоціацію з ЄС є відмова України від запровадженого в серпні цього року закону про утилізаційний збір за старі автомобілі.
В Євросоюз — через ядерні технології
Україна стала асоційованим членом ЦЕРН (Європейської організації ядерних досліджень). Відповідну угоду вчора від імені України підписав віце–прем’єр Костянтин Грищенко. Як зазначає голова Держагентства з питань науки, іновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, українські фізики добре відомі в ЦЕРН завдяки успішній участі у низці напрямів, а в останні роки — в рамках проекту Великого адронного колайдера. Зараз у ЦЕРНі працюють 47 українських науковців.