«Призначений учителем математики в загальноосвітню середню школу села Старі Опеньки...» Такі приписи разом iз дипломом про закінчення педінституту, ймовірно, вже наступного року отримуватимуть випускники, які навчалися за бюджетний кошт. Відповідне доручення дав учора Міністерству освіти Прем’єр–міністр Микола Азаров.
«Доручаю міністрові Дмитру Табачнику критично проаналізувати стан справ і терміново внести такі зміни в нормативну базу, які б передбачали, щоб випускники педагогічних вузів, які навчалися бюджетним коштом, обов’язково отримали призначенння на роботу за професією і хоча б певний час відпрацювали в школах», — цитує Миколу Азарова інформагенція «Інтерфакс». Судячи зі слова «терміново», яке прозвучало в прямому слові Прем’єра на вчорашньому засіданні уряду, запровадити обов’язкові призначення після вишу на роботу в периферійні школи мають уже в наступному навчальному сезоні. А от скільки часу дипломований педагог мусить відпрацювати за призначенням — три, як було за Радянського Союзу, чи більше–менше, наразі не встановлено.
До подібного примусу уряд підштовхує критична кадрова ситуація в школах, де, наголошує пан Азаров, нині працює понад 17 відсотків учителів–пенсіонерів. Це 80 тисяч осіб. Причому, акцентує Прем’єр–міністр, за останнє десятиліття стрімко знизилася кількість шкільних педагогів, молодших 30 років. «Звісно, в галузі освіти досвід, мудрість та перевірені морально–етичні принципи викладача цінують, можливо, як ніде більше, проте... очевидно, що вікова ротація необхідна та неминуча», — заявив Микола Азаров. І пообіцяв, що уряд розробить низку стимулів, щоб заохотити молодих спеціалістів учителювати у звичайних школах.