Після кривавої трагедії в столиці Кенії Найробі, де терористи вбили близько 70 і впродовж чотирьох діб тримали в заручниках ще десятки відвідувачів торговельного центру, увагу світової спільноти знову привернула Нігерія — інша мішень постійних терористичних атак. Щоправда, на відміну від Кенії, куди нападники «набігають» переважно із сусіднього Сомалі, нігерійські екстремісти — «доморощені».
Чергова атака ісламістського руху «Боко харам», який ставить на меті створення на півночі країни халіфату, заснованого на законах шаріату, вразила своєю жорстокістю навіть звичних до атак ісламістів мешканців сусідніх регіонів. Позавчора на північному сході Нігерії, неподалік від столиці штату Йобе, Даматура, ісламісти напали на гуртожиток сільськогосподарського коледжу. Загинуло понад 50 студентів, які в цей час мирно спали. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, після кривавої різні терористи підпалили будівлю, що згодом ускладнило ідентифікацію загиблих та встановлення їх точної кількості.
У травні президент Нігерії Гудлак Джонатан наказав розгорнути бойові дії проти руху «Боко харам», а 14 травня на північному заході країни було оголошено надзвичайний стан, який діє й досі. Спершу ісламісти під тиском армії були змушені залишити свої бази, але потім зібралися з силами і ще більше активізувалися, завдаючи ударів по найбільш беззахисних цілях. У червні вони вбили сімох школярів та двох викладачів в околицях міста Даматура, ще дев’ятьох — у місті Майдугурі, а в липні атакували школу в селі Мамудо, де загинуло 42 людини (переважно школярі та кілька вчителів).
«Боко харам» із мови йоруба перекладається як «Заборона західної освіти». Школи та інші навчальні заклади члени цього руху вважають символом ненависної їм західної культури, тому й атакують їх найперше.