«Зеленi» корсари

26.09.2013

Уночi 26 вересня слідчий комітет Росії в Мурманській області затримав 30 екологів iз судна Arctic Sunrise «у зв’язку з нападом на платформу Прирозломна». Затримані екологи є громадянами 16 держав, серед них — один українець.

Як повідомив речник Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс, генконсульство України підтримує контакт із представництвом МЗС Росії у Мурманську і відстежує, які подальші дії застосовуватимуть щодо судна з активістами на борту. Дипломат також пообіцяв, що генконсульство України у Санкт–Петербурзі за першої можливості зв’яжеться з українцем, щоб дізнатися про його стан та потреби, передає «Радіо «Свобода».

Нагадаємо, 18 вересня 2013 року шестеро активістів «Грінпіс», користуючись знаряддям альпіністів та абордажними гачками, намагалися потрапити на нафтову платформу «Прирозломна». Після того корабель екологів, які висадились на борт iз гелікоптера, захопив прикордонний спецназ. Судно під вартою доставили в Мурманськ. Все, що відбувалося, зняв на відео співробітник ФСБ. Наразі цей відео­запис використовують як доказ у кримінальній справі про піратство. Самі ж екологи вважають це абсурдом.

Ця акція, як заявляє офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін, загрожувала суверенітету Росії та екологічній безпеці регіону, а тому всіх її учасникiв буде притягнуто до кримінальної відповідальності незалежно від їхнього громадянства.

Після часткового допиту екіпаж корабля Arctic Sunrise було переведено в слідчий ізолятор. П’ятьом «зеленим» наразі надано статус підозрюваних, статус інших затриманих поки що з’ясовують. Наразі допитати всіх затриманих немає можливості через мовний бар’єр i відсутність перекладачів.

«Дійсно, весь екіпаж перебуває у слідчому ізоляторі. Адвокати «Грінпісу» не можуть подати ордери. Це є грубим порушенням процедурних норм. Ми маємо намір написати скаргу в прокуратуру», — заявляє Михайло Крейдлін, юрист «Грінпісу» в Росії.

Слідство відкрило кримінальне провадження про піратство після проникнення екологів на платформу. Активістам загрожує від 10 до 15 років в’язниці та штраф до 500 тисяч рублів.

І вже коли номер готувався до друку, стало відомо, що президент РФ Володимир Путін на засіданні Третього міжнародного арктичного форуму «Арктика — територія діалогу» визнав, що активісти «Грінпіс» не є піратами, але вони порушили міжнародне право. «Я детально не знаю, що сталося, цілком очевидно, що вони не є піратами, але формально вони намагалися захопити платформу», — заявив він.

  • «Як тебе не любити, Києве мій!»

    Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

  • Кровна залежність

    У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

  • «По-моєму, чувак, нас кинули»

    Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

  • Конвеєр репресій

    Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

  • «Херсон» наснився

    У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>