Акція «Полтава вишивана» неабияк «олюднила» пафосний офіціоз до 70–річчя визволення міста від фашистських загарбників. Пам’ятну визвольну дату 23 вересня тут традиційно «суміщають» із Днем міста, який святкували вчора. А напередодні, в неділю, міська влада вже вдруге поспіль влаштувала велелюдний парад вишиванок. Об’єднані різнобарвним вишитим одягом і такими ж прикрасами, люди від найніжнішого до найповажнішого віку під захоплені вигуки численних глядачів пройшли від Білої альтанки в історичному центрі міста до Театральної площі. Саме там тривали головні урочистості з представленням колективів підприємств, установ і організацій, навчальних закладів, які брали участь у параді, а також розваги та виступи самодіяльних і професійних артистів.
Поруч вирувало містечко майстрів. Тож, попри прохолодну погоду, «не по сезону» для сорочок–вишиванок, особливо з короткими рукавами, і періодичні «вкраплення» дрібного дощику, всім було тепло, весело і затишно. Без сумніву, зігріла патріотично налаштованих полтавців та гостей міста своїми піснями найочікуваніша гостя концертної програми, переможиця популярного телевізійного проекту «Голос країни» Тоня Матвієнко. Потішила вона присутніх і чудовою вишиванкою «з маминого плеча» (як зізналася артистка, вона просто підрізала довгу сорочку неньки — знаменитої Ніни Матвієнко).
Неприємно вражала тільки російськомовність багатьох місцевих самодіяльних і професійних артистів різного віку, котрі щойно зі сцени клялися в любові до «солов’їної» та інших атрибутів Української держави. Та тільки–но зійшовши з неї, «обдаровували» вдячних глядачів фразами на кшталт: «Дайтє пройті!», «Нє толпітєсь!». Ще «вишуканіше» на «общєпонятном», часом із нецензурщиною, командували ходою своїх колективів і деякі керівники та «культмасовики». Сподіватимемось, із часом вони таки зрозуміють, що вишиванка — то не уніформа для дефілювання перед начальством, а стиль життя.