У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Невдачею закінчилася спроба американця Джонатана Траппа першим в історії перетнути Атлантичний океан на 300 повітряних кульках, наповнених гелієм. Майже так само виглядав транспортний засіб із відомого мультфільму «Вперед і вгору», і таким чином Трапп уже перелітав Ла–Манш у травні 2010 року. Але, стартувавши з містечка Карибу в штаті Мен, через добу 39–річний відчайдух мусив припинити мандрівку й приземлився на канадському острові Ньюфаундленд. Як повідомляє сайт «Смак подорожника», повітряні кулі Траппа подолали трохи менше 800 км.
Оптимістично налаштований Джонатан планував, що його подорож займе від трьох до шести діб, і залежно від напрямків повітряних течій він може приземлитися хоч у Північній Африці, хоч у Норвегії. Гроно кольорових кульок із жовтим пластиковим човном замість гондоли постійно «вели» радари канадського пошуково–рятувального центру в Галіфаксі — тамтешні фахівці й повідомили Траппу, що, за розрахунками, до Європи він навряд чи потрапить. А оскільки зниження над океаном становило велику небезпеку для життя, американець вирішив не продовжувати неконтрольований політ.
«Гм, це не схоже на Францію», — жартома написав Джонатан після посадки на своїй сторінці у «Фейсбуці». А згодом додав у коментарі журналістам: «Це не пункт призначення, до якого я прямував, але я вирушав у цю експедицію, аби отримати справжню пригоду, і я її отримав. Адже пригода — це не те, що ви планували, а те, що ви пережили».
Родичі Траппа в Північній Кароліні розповіли, що він готував свій трансатлантичний переліт на кульках протягом двох років і до того вже використовував їх, аби підняти в небо бутафорський будинок, як у мультфільмі студії «Дісней». Також Трапп здобув загальну популярність, використовуючи під час польотів на повітряній кулі офісне крісло замість традиційної гондоли.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>