«Вхід до заразної зони» — табличка з таким тривожним написом з’явилася на дверях невеликої будівлі в центрі Тернополя. Однак означає вона, навпаки, те, що відтепер тернополяни стали більш захищеними від усілякої зарази. Позавчора в обласному центрі почала діяти надсучасна лабораторія з виявлення особливо небезпечних інфекцій. Її спорудження та оснащення, що обійшлися у майже два мільйони доларів (левова частка — кошти американської сторони), стали можливими завдяки програмам міжнародної технічної допомоги «Зменшення біологічної загрози в Україні» та «Впровадження електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями та системи контролю патогенів в Україні».
Як повідомив під час урочистого відкриття лабораторії директор обласної санітарно–епідеміологічної служби Степан Дністрян, в її арсеналі — понад півтори сотні одиниць найсучаснішого медичного обладнання, яке дає змогу проводити діагностування в найкоротші строки (до кількох годин) і навіть на генетичному рівні. Працюватимуть на ньому кваліфіковані епідеміологи, які пройшли відповідне стажування у Сполучених Штатах Америки.
У свою чергу присутній на відкритті надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джеффрі Р. Пайєтт запевнив присутніх, що хоч у новій лабораторії медики й матимуть справу з найнебезпечнішими інфекціями, це жодним чином не загрожуватиме ні їм самим, ні жителям міста, оскiльки наявне обладнання має дуже високий рівень екологічної безпеки.
Окрім Тернопільської області, діагностична установа обслуговуватиме ще й сусідню — Чернівецьку. Всього ж в Україні на сьогодні існує 9 подібних лабораторій.