Справа Індила
Деснянський районний суд Києва вчора продовжив розгляд кримінальної справи щодо обставин смерті студента Ігоря Індила в Шевченківському райуправлінні міліції і розпочав вивчення матеріалів справи. Головуюча суддя Ірина Дігтяр повідомила про те, що суд надішле телеграму у Вінницьку область, де проживає свідок у справі Анатолій Римар, котрий перебував в одній камері разом зі студентом Індилом і якого неодноразово викликали до суду, однак він так і не з’являвся. Нагадаємо, що Ігор Індило помер у Шевченківському райуправлінні міліції 18 травня 2010 року — дільничний міліціонер забрав студента з гуртожитку у відділення міліції, а на ранок батьків попросили забрати тіло хлопця з моргу. Прокуратура Шевченківського району Києва порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень працівниками райуправління міліції. У прокуратурі заявили, що смерть студента стала наслідком службової недбалості й перевищення повноважень iз боку двох працівників правоохоронних органів.
5 січня 2012 року Деснянський райсуд засудив дільничного Сергія Приходька, обвинувачуваного у причетності до загибелі Індила, до п’яти років позбавлення волі з відтермінуванням відбування покарання на два роки. Тоді ж адвокат батьків Індила подав скаргу в Апеляційний суд Києва на рішення Деснянського райсуду про умовне засудження колишнього дільничного, яку суд задовольнив і направив справу Індила на новий судовий розгляд.
Є корупція у війську
Міністр оборони Павло Лебедєв визнає, що проблема корупції у Збройних силах України існує і збирається боротися з нею, «використовуючи світовий та європейський досвід, у тому числі досвід країн НАТО». Як повідомляє управління преси та інформації Міноборони, про це він сказав під час засідання Спільного координаційного комітету щодо діяльності іноземних радників при Міноборони та Генеральному штабі ЗСУ. За словами міністра оборони, «для нас важливий іноземний досвід, по–перше, з питань закупівель майна». У військовому відомстві планують введення електронної системи закупівель iз метою виключення впливу людського фактора. Іноземних радників також просять поділитися досвідом щодо контролю за майном i боєприпасами, паливно–мастильними матеріалами в період реформування. Цікавить вітчизняних військових і те, як їхні колеги дають раду надлишковому військовому майну, військовим містечкам, будівлям, які вивільняються в результаті реформування.
Рятівники лише на папері
Прокуратура міста Маріуполя спільно з СБУ Донецької області виявили фіктивних працівникiв Маріупольського міськуправління Державної служби з надзвичайних ситуацій, яким протизаконно перерахували понад 50 тис. грн. заробітної плати. За словами першого заступника прокурора Маріуполя Миколи Сластіна, встановлено, що в одному з підрозділів ДСНС на посадах служби цивільного захисту значилися особи, які фактично тривалий час не працювали, проте заробітну плату їм регулярно нараховували і виплачували. Отримували ж зарплату непрацюючих колег посадові особи цієї ж пожежної частини. За даним фактом відкрито кримінальне провадження. Відповідні дані внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань iз попередньою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 ККУ (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене групою осіб). Остаточну кількість фіктивних працівників у підрозділах рятувальної служби встановлюють.