У понеділок зранку в місті Узин міліцією було встановлено факт пошкодження двох пам’ятників. Уночі невідомі повалили два постаменти Володимира Леніна, які розташованi в парку Слави та біля районного Будинку культури. Нагадаємо, що повалення пам’ятників вождям пролетаріату спостерігається не вперше, за останні кілька років їх почали масово руйнувати. Відомо, що в серпні 2013 року Новоград–Волинська міськрада вирішила демонтувати пам’ятник Леніну на центральній площі міста. Пізніше в Бердичеві (Житомирська область) невідомі знищили голову місцевого пам’ятника. У червні 2013 року депутати Сумської міськради проголосували за демонтаж двох монументів Леніну в місті. А в лютому 2013 року року більше 10 прихильників партії «Свобода» на чолі з нардепом Ігорем Мірошниченком зруйнували в Охтирці пам’ятник Володимиру Леніну. Андрій Іллєнко, народний депутат від «Свободи» досить жартівливо відповів на питання «УМ» щодо повалення пам’ятників в Узині, зауваживши, що в усьому винна погода: «Як бачимо, останнім часом в Україні дуже погіршилася погода і в усьому винні вітри, вони настільки сильні, що просто звалюють пам’ятники. Думаю, що цей циклон буде доти, поки всі постаменти окупантів українського народу не буде знищено на території України». Проте під час розмови нардеп зауважив, що «Свобода» не має ніякого стосунку до цього інциденту.
Варто зазначити, що вiдбувається не лише знищення пам’ятникiв Ленiну. У березні 2013 року невідомі особи завдали пошкоджень та руйнувань меморіалам героям національно–визвольних змагань Бандері та Шухевичу, в музеї–садибі Степана Бандери, що знаходиться у с. Воля Задеревацька Стрийського району Львівщини. Як прокоментував ці дії доктор історичних наук Георгій Касьянов: «Руйнування пам’ятників без рішення органів місцевого самоврядування є вандалізмом», — і звернув увагу на те, що тему історії часто використовують для того, аби відвернути увагу суспільства від соціально–політичних питань.
У лютому 2012–го комісія Київради з питань культури та туризму відмовилася прийняти пам’ятник Леніну на бульварі Шевченка до комунальної власності міста Києва. Відомо також, що попри невдоволення деяких громадян старими пам’ятниками Леніну в Україні, комуністи й по сьогодні встановлюють нові. Так, у квітні 2012 року КПУ встановила пам’ятник Леніну в центрі Красноармійська Донецької області, а до цього у червні 2011 року вони відновили розбитий невідомими пам’ятник Леніну в смт Шишаки Полтавської області. У свою чергу, вітчизняне МВС заявило, що масове руйнування пам’ятників в Україні розпочалося тільки цього року.
Щодо ситуації в Узині, то секретар Узинської міськради Людмила Олійніченко у коментарі «УМ» повідомила, що пам’ятники, які демонтували в їхньому місті, будуть відновлені: «Відразу після інциденту до нас приїхав народний депутат від КПУ Олександр Присяжнюк і пообіцяв, що комуністи виділять кошти на відновлення пам’ятників». У прес–службі КПУ другий секретар Київського обкому Володимир Галицький підтвердив «УМ» цю інформацію і сказав, що КПУ вже збирає гроші на відновлення пам’ятників, і в найближчий час вони будуть знову на своїх місцях. «Для нас зараз важливо з’ясувати, хто це міг зробити, тому ми активно будемо слідкувати за цією справою». «Свободівець» Іллєнко прокоментував цю ситуацію так: «Нічого, нехай комуністи скидаються, одним «Лексусом» стане менше. Але варто пам’ятати, що погода в Україні з кожним днем погіршується і, думаю, відновлені пам’ятники довго не простоять».