Найбільші виробники хлібобулочних виробів України, серед яких холдинги Lauffer, «Хлібні інвестиції», «Хлібпром», «Одеський коровай», заявили про критичне зростання частки тіньового ринку. За їхнiми оцінками, на сьогоднi кожний третій проданий у країні буханець хліба вироблено нелегально, повідомляє «Коммєрсант» iз посиланням на Федерацію роботодавців України.
Наразi дві третини ринку хлібобулочних виробів у тіні, притому що ще кілька років тому статистика була протилежною, відзначив голова правління холдингової компанії «Хлібні інвестиції» Олександр Тараненко. «За офіційною статистикою, в Україні виробляють близько 2 млн. тонн хліба та хлібобулочних виробів. Якщо цей обсяг розділити на чисельність населення і кількість днів у році, то вийде, що щодня на одну людину припадає лише 100 грамів. Для порівняння: під час блокади Ленінграда припадало не менше 150 грамів на людину», — відзначив він. За його оцінками, реальне споживання хлібобулочних виробів в Україні становить 250—270 грамів на людину на добу.
З питанням зростання тіньового ринку пекарі вчора ухвалили рішення звернутися до уряду. Але, як зазначають експерти, саме уряду допомагати хліборобам не вигідно. Адже завдяки тіньовим пекарням їм вдається врегульовувати ціни на соціальний продукт.
Саме це актуально на тлi заяв чиновників iз КМДА, які запевняють, що ціни на соціальні сорти хліба в Києві залишаться низькими. Більше того, восени цього року кияни можуть розраховувати на недорогу сільськогосподарську продукцію. «Столична влада не має наміру підвищувати ціни на соціальні сорти хліба. У країні нинiшнього року зібрано рекордний урожай зернових. Ми змогли утримати ціни й виконати свої соціальні зобов’язання у кризові роки. Сьогодні, коли стан економіки стабілізувався, тим більше немає причин їх підвищувати», — зазначив перший заступник глави Київміськдержадміністрації Анатолій Голубченко.