За зваженими оцінками фахівців, успішний розвиток біогазових технологій допоміг би Україні замінити до 8 мільярдів кубометрів дорогого газпромівського природного газу. І хоча перша біогазова установка запрацювала на свинофермі комбінату «Запоріжсталь» iще в 1993 році, відкриття повноцінного заводу з виробництва біогазу в Україні довелося чекати цілих два десятиліття. Минулого вівторка в селі Копанки Калуського району відбувся його урочистий пуск на базі свинокомплексу, що належить компанії з данськими інвестиціями «Даноша» — одному з найпотужніших у нашій державі виробників свинини. Відтепер, як повідомили «УМ» у прес–службі Івано–Франківської облдержадміністрації, на новому заводі щодня перероблятимуть близько 400 тонн відходів, завдяки чому власники впродовж року отримають понад 4 мільйони кубометрiв газу та по 10 мільйонів кВт/год. теплової й електричної енергії.
«Відходи з ферми змішуватимуться із соломою та зіпсованим зерном, — розповів про технологічні процеси майстер цеху біогазу Іван Кальковець. — Ця біомаса піддаватиметься ферментації, під час якої метаноутворюючі бактерії «поїдатимуть» її і вироблятимуть біогаз». Серед інших плюсів цього виробництва — мінімізація запаху відходів тваринництва та поліпшення якості органічних добрив.
За попередньою інформацією, відкриття біогазового заводу мав благословити сам Прем’єр–міністр Микола Азаров, котрий цього дня перебував із робочою поїздкою на Прикарпатті, зокрема відвідав ТОВ «Карпатнафтохім» — виробництво, розташоване майже по сусідству зi свинокомплексом. Та з невідомих причин (можливо, через пікети «свободівців») глава уряду у Копанки не заїхав. Його там замінив міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.