Як передали вітчизняні інформагенції з посиланнням на «РІА «Новости», Росія офіційно поінформувала українську сторону про те, що, починаючи з 2014 року і в подальшому, не планує використовувати полігон «НИТКА» для підготовки льотчиків в інтересах авіації військово–морського флоту РФ. Раніше головком ВМФ РФ адмірал Віктор Чирков повідомляв, що подібний російський тренажер у Єйську (Краснодарський край) почне функціонувати на рубежі 2013—2014 років. Таким чином постає питання припинення дії російсько–української міжурядової угоди від 1997 року, що регламентувала використання полігону «НИТКА».
Варто пояснити, що унікальний полігон (подібні є лише в Іспанії та США) представляє собою точну копію палуби важкого авіаносного крейсера «Адмірал флоту Радянського Союзу Кузнєцов», що є в одному екземплярі на озброєнні ВМФ Росії. Починаючи з 1997 (за винятком 2008—2010 років, коли загострилися українсько–росiйськi відносини через участь російського ЧФ у військових діях проти Грузії), його льотчики наприкінці літа на своїх винищувачах і штурмовиках Су–27 і Су–25 прилітали в Новофедорівку поблизу Сак, де розміщується «НИТКА». Упродовж кількох тижнів росіяни відпрацьовували техніку злету з трампліну і посадки за допомогою аерофінішерів — потужних стальних тросів, що гальмували посадковий шлях літака аж до повної зупинки.
За цi послуги (полігон утримували й досі утримують у технічній готовності близько ста фахівців військової частини ВМС України) Росія спочатку розраховувалася по бартеру, тобто запчастинами і комплектуючими для авіатехніки. Потім постало питання про перехід на оплату «живими» грошима. Росіяни, ясна річ, розраховували на мінімальну орендну ставку, українці з цим не погоджувалися. Зрештою, сторони зійшлися на сумі близько 700 тис. доларів на рік. Під час приїзду на «НИТКУ» у квітні 2011 року тодішнього міністра оборони Анатолія Сердюкова постало питання про повну передачу в оренду полігону, ціну на який мали «прив’язати» до ціни на газ. Яку ж мету в тих перемовинах насправді переслідували російські урядовцi й адмірали, важко було збагнути. Адже раніше у ЗМІ вже з’являлася інформація, що на замовлення командування російського ВМФ повним ходом монтують аналогічний полігон на Кубані.