Про українську культуру пересічні турки знають завдяки Роксолані чи, скоріш, завдяки нашумілому серіалу про Роксолану. Проте для тих, хто хоча б бачив кілька серій, є очевидним, що і там нічого українського (крім кількох перекручених пісень) не було. Тож не дивуєшся, коли представники української громади в Туреччині й туристи нарікають, що українців часто асоціюють і плутають iз росіянами. Для того, щоб уникнути таких прикрих помилок, варто час від часу нагадувати про себе. Саме тому цьогоріч уперше на державному рівні в Туреччині пройдуть Дні української культури. Триватимуть вони чотири дні, протягом яких заплановано безліч культурно–мистецьких заходів. Учора вони розпочалися гала–концертом Національного заслуженого академічного ансамблю танцю ім. Вірського в Національному театрі опери та балету Анкари.
«Дні культури організовані з метою культурного обміну, — розповіла «УМ» Катерина Перконос, працівник прес–служби Міністерства культури. — Міністр культури Леонід Новохатько вже відлетів до Туреччини. Там він перебуватиме чотири дні, планує зустрітися з міністром культури і туризму Турецької Республіки Омером Челіком. На зустрічі міністри поговорять про подальший розвиток двосторонніх культурних відносин між Україною і Туреччиною і про співробітництво двох держав у сфері охорони культурної спадщини. Протягом усього часу нам надсилатимуть оперативну інформацію про те, як проходитиме святкування».
До цього кілька років поспіль Українська громада в Анталії проводила фестиваль «Дні культури України в Анталії». Цього серпня протягом двох днів турків також знайомили з нашою культурою, влаштувавши масштабну ходу вулицями міста і півторагодинний концерт на центральній площі. Окрім цього, анталійські українці за підтримки департаменту з культури і соціальних зв’язків при муніципалітеті Анталії організували виставу мистецтв, зібрану з творів 12 країн–учасниць.
Крім Туреччини, «Дні Української культури» проводять також у Польщі, Грузії, Словаччині, Австрії, Японії та Карелії.