Саміт «Великої двадцятки» у Санкт–Петербурзі, який відбувся минулого тижня, завершився підписанням спільної декларації, присвяченої переважно питанням макроекономіки. Проте, як і очікувалося, найбільше уваги лідери 19 світових держав–лідерів та Євросоюзу присвятили не фінансам чи світовій кризі, а ситуації в Сирії. Про неї говорили на всіх зустрічах, під час неформальних сніданків та ділових обідів, у кулуарах і за столом — всюди.
Попри крижане охолодження відносин між президентами Росії та США Володимиром Путіним і Бараком Обамою, через яке учасників саміту навіть розсадили за англійською абеткою, зустріч між цими двома таки відбулася. І не лише під час протокольного фотографування, як зауважили журналісти. «Ми з президентом США сидячи розмовляли. Розмова тривала хвилин 20–30, і це була дуже змістовна, конструктивна, доброзичлива бесіда. Принаймні в доброзичливій обстановці», — повідомив на прес–конференції по завершенні саміту Володимир Путін. За його словами, «кожен залишився при своєму», але «діалог є — ми чуємо один одного, розуміємо аргументи. Ми з ними не згодні, але чуємо».
За підсумками саміту 11 представників «Великої двадцятки» висловилися за втручання міжнародного військового контингенту в події у Сирії.
Що ж до економічної складової, яка, власне, й мала б бути основною, адже свого часу «Велика двадцятка» почала збиратися на саміти саме з метою побороти світову фінансову кризу, то нинішній саміт назвали «соціально орієнтованим». Переважну частину підсумкової декларації, яка загалом займає 35 сторінок друкованого тексту, присвячено боротьбі з безробіттям.
Також лідери G–20 домовилися про підтримку плану Організації економічного співробітництва і розвитку. Головна його мета — ліквідувати «щілини», які дозволяють багатьом компаніям ухилитися від сплати податків завдяки виведенню капіталів в офшорні зони, і змусити їх поповнювати бюджети власних держав.
Наступний саміт «Великої двадцятки» відбудеться у листопаді 2014 року в австралійському Брісбені. Саме Австралії Росія наприкінці грудня передасть головування в G–20.