Учені та астрономи–аматори готуються до побачення, яке трапляється раз на 22 роки: до Землі наближається астероїд Бамберга. Його вже тепер можна розгледіти з допомогою звичайного бінокля. У класифікації малих планет цей космічний об’єкт проходить як №324. Він був відкритий 1892 року в обсерваторії Віденського університету астрономом Йоганном Палісом, а «цивільну» назву отримав від назви міста Бамберг у Баварії.
Цей астероїд наближається до Землі на найближчу відстань з усіх відомих астероїдів головного поясу суттєвого розміру. Втім приводів для тривоги немає, бо ця «маленька» віддаль становить 0,81 астрономічної одиниці, або ж 120 млн. км. І це добре, бо астероїд Бамберга має діаметр 229 км, тож його зіткнення з Землею обернулося б катастрофою для люства.
Відносно пізнє відкриття астрономами такого великого космічного об’єкта пояснюється тим, що він є нетиповим із двох точок зору. По–перше, належить до дуже темних планетоїдів типу С, від поверхні яких відбивається лише 6 відсотків сонячного світла. По–друге, він рухається нетипово по дуже видовженій орбіті й більшу частину часу перебуває на значній відстані од Сонця.
Зрозуміле хвилювання астрономів від нагоди побачити зблизька такий незвичний небесний об’єкт. Тепер астероїд Бамберга перебуває у районі сузір’я Риб. Спостерігати за ним найкраще близько опівночі, коли ця ділянка неба знаходиться на висоті 40 градусів над південним горизонтом. Максимальне зближення з Землею небесного тіла відбудеться 13 вересня.