Теракти в Іраку
У результаті серії з 11 вибухів у шиїтських передмістях Багдада позавчора загинуло не менше 50 людей, поранено ще близько 100 осіб. Вибухові пристрої були закладені в магазині з морозивом, на ринках і в мечетях. Відповідальність за напади ніхто на себе не взяв, однак подібні атаки, спрямовані проти шиїтів, зазвичай здійснює «Аль–Каїда».
Диверсія у Венесуелі
Майже половина Венесуели, включаючи столицю Каракас, залишилася без електроенергії внаслідок великої аварії в національній енергомережі. Президент Ніколас Мадуро назвав її актом саботажу й «репетицією перевороту, спрямованого проти народу», поклавши провину на «фашистські праві угруповання», якими «керують з Півночі».
У Каракасі через вимкнення світлофорів на дорогах виникли великі затори, частково припинявся рух поїздів метро. «Блекаут» у 12 із 23 штатів тривав чотири години, після чого електропостачання почали поетапно відновлювати.
Справа «Вікілікс»
Інформатор організації «Вікілікс» Бредлі Меннінг, засуджений у США військовим судом до 35 років тюремного ув’язнення за скоєння низки злочинів, зокрема за шпигунство і крадіжку держвласності, звернувся до президента США Барака Обами з проханням про помилування.
Нагадаємо, Менніг передав «Вікілікс» понад 700 тисяч військових і дипломатичних документів, а також відеофайли, що стосуються військової операції США в Іраку в 2009–2010 роках. Це стало найбільшим витоком секретної інформації в історії США.
Катування в Китаї
У Китаї опубліковано результати розслідування смерті головного інженера держкомпанії, який перебував під слідством за підозрою в корупції. З’ясувалося, що Юй Ційї загинув, захлинувшись водою під час катування. Китайська влада веде розслідування стосовно шести осіб, причетних до смерті Ційї. П’ятеро з них є членами партійного дисциплінарного комітету, шостий — співробітником прокуратури. За даними слідства, в ході допиту вони неодноразово занурювали Юйя головою у відро з крижаною водою, вимагаючи зізнань.