Всесвітній економічний форум — незалежна міжнародна організація, яка займається поліпшенням світу через заохочення бізнесу, політики, наукових кіл та громадських лідерів формувати умови для кращого розвитку глобальної та регіональної економіки — вчора оприлюднив свій черговий щорічний Індекс конкурентоспроможності.
Світовим лідерами за конкурентоспроможністю, як і минулого року, залишаються Швейцарія, Сінгапур і Фінляндія. До першої десятки також увійшли ФРН, США, Швеція, Гонконг, Голландія, Японія і Велика Британія.
З колишніх соціалістичних країн чи республік СРСР найвищу, 36–ту, сходинку посіла Естонія. Росія цього року опинилася на 68–му місці, піднявшись за рік на три позиції. А от Україна опустилася на 11 позицій, посівши 84–те місце з–поміж 152 країн. Автори рейтингу зазначають, що аби зробити економічне зростання більш стабільним, Україна має розв’язати низку проблем. Найважливішою з них є перебудова інституційної структури, яка страждає від бюрократизму, непрозорості й фаворитизму. Україна може підвищити свою економічну ефективність, «запровадивши більшу конкуренцію на ринках товарів і послуг і продовживши реформи свого фінансового та банківського секторів», — підкреслюється у звіті.
Варто зазначити, що ще більше від України в рейтингу впали лише повоєнна Ліберія (17 позицій), Гамбія (18), Габон (13), Гондурас (23), Монголія (14), охоплений внутрішнім конфліктом Ліван (12) та Іран (16 позицій). Гарна компанія для країни, яка, за заявами уряду, насолоджується стабільністю та розвитком.
Останні три сходинки рейтингу посіли Бурунді, Гвінея та Чад.