Один iз найстаріших кінофестивалів світу мріють відвідати мільйони кіноманів. Заснований ще у 1946 році, чеський кінофорум спершу відбувався раз на два роки, однак iз 1994 року з отриманням статусу кінофестивалю класу «А», Карлові Вари щороку приймають тисячі гостей і презентують сотні короткометражних та повнометражних фільмів. Потрапити на заповітні сеанси у фестивальні дні є великою проблемою навіть для місцевих жителів, не кажучи про натовпи туристів. Утім уже сьогодні, 5 вересня, мешканці Києва, Одеси та Львова матимуть змогу потрапити у фестивальну атмосферу чеського містечка, адже найближчі чотири дні триватиме фестиваль «Вечори в Карлових Варах».
Організатор події, Артхаус Трафік, підготував четвірку найкращих фільмів фестивалю за останні 50 років. Відкриватиме вечір стрiчка, яка найбiльше вразила фестивальну публіку останнiм часом — епічна кіномозаїка «Велика краса» Паоло Сорентіно. Напрочуд симфонічне кіно про розпад елітного суспільства сучасного Риму критики уподібнили культовому «Солодкому життю» Феллінні. На останньому кінофестивалі у Канні фільм викликав овацiї. Цього ж року картина побувала на Одеському кінофестивалі у секції «Гала–прем’єри». Прокат фільму в Україні починається вже 12 вересня, однак у обмеженій кількості кінотеатрів. Для нетерплячих очікуваний показ «Великої краси» відбудеться вже 5 вересня.
Ще один хіт фестивальних майданчиків, однак перевірений часом, чекає на гостей фестивалю — найромантичніша та найказковіша історія у декораціях Парижа — «Амелі» Жана–П’єра Жене. Наразі фільм є найкасовішим хітом французького кінематографа за останні 20 років. У 2001 році романтична мелодрама підкорила суддів фестивалю у Карлових Варах, однак головною нагородою чеського кінофестивалю парад трофеїв не завершився. У активі « Амелі»–5 «Оскарів» (абсолютний рекорд для неангломовного фільму), 2 премії «Бафта» (Британська кіноакадемія), та 4 «Сезари» (Французька кіноакадемія), а також друга позиція у рейтингу «100 найкращих неангломовних фільмів світового кінематографа» за версією американського видання Empire.
Видатний кіномитець та земляк чеського кінофестивалю Ян Шванкмайер також отримав місце у даній четвірці відбірного кіно. Повнометражний дебют режисера–аніматора «Урок Фауста» у 1994 році здобув гран–прі Карлових Вар — «Кришталевий глобус». Класична історія доктора, що продав душу Дияволу, заграла сюрреалістичними фарбами в інтерпретації Шванкмайера. Жива гра акторів тут перемішана з пластиліновою анімацією та традиційним чеським ляльковим театром під музику Іоганна Себастьяна Баха.
Завершуватиме фестивальний вікенд трагікомедія «Відрив»(1971) від найвідомішого представника чеського кінематографа Мілоша Формана. Стрічка стала дебютом Формана в американському кіно. «Відрив» розповідає історію дівчини–підлітка, що тікає з дому і тиняється вулицями Нью–Йорка. Драму, що досліджує проблему поколінь, категоричноне сприйняла американська публіка, не готова сміятись крізь сльози над вадами власного суспільства — фільм провалився у прокаті в США. Натомість у 1971 році на кінофестивалі у Канні стрічка отримала найкращі відгуки критиків та Великий приз журі.
Триватиме фестиваль з 5 по 8 вересня у Києві (кінотеатр «Київ»), Одесі (кінотеатр «Родіна») та Львові (Палац мистецтв). За підтримки Національного туристичного управління Чеської Республіки CzechTourism і компанії «Єврокар» глядачі отримають можливість ближче познайомитися з легендарними чеськими курортами і виграти вікенд у Карлових Варах або Маріанських Лазнях. Також на гостей чекають гастрономічні подарунки від чеських ресторанів «У Голема» (Київ) і «Карлув міст» (Одеса).