Бойову субмарину водолази кримського Чорноморського центру підводних досліджень, нагадаю, виявили на початку літа поблизу мису Тарханкут на глибині близько півсотні метрів. Це так звана «Щука», точніше «Щ–216», що була на озброєнні бригад дизельних середніх підводних човнів радянських флотів у 30—40–х роках минулого століття. За архівними даними, даний човен не повернувся з походу в лютому—березні 1944 року, швидше за все, через серйозне пошкодження внаслідок вибуху ворожої глибинної бомби. Нікому з екіпажу — а це 47 офіцерів і матросів — вижити не вдалося.
Минулого тижня шість спеціалізованих суден Військово–Морських сил України і російського Чорноморського флоту провели детальне обстеження затонулої «Щуки». Військові фахівці, зокрема, визначили її точне місцезнаходження на морському дні, перевірили наявність боєприпасів навколо, стан пошкоджень. У підсумку з’ясувалося, що субмарина лежить на морському дні з креном 12 градусів на правий борт, її корпус на 80% покритий рибальськими сітями. Вибухових предметів поблизу не виявлено. А ще достеменно встановлено, що «Щ–216» має значні пошкодження в районі першого і другого відсіків, ходова рубка просіла до носової гармати, бортовий номер не проглядається. Носова гармата зірвана з кріплень і знаходиться на ґрунті біля правого борту. У кормі більш ніж на п’ять метрів відсутній легкий корпус. Горизонтальний руль повернутий вправо, а кормові вертикальні рулі виставлені на спливання.
Приблизно через десять днів ці ж фахівці з так званого об’єднаного суднопідйомного загону візьмуться за подальший етап обстеження «Щуки». Вони мають перевірити наявність боєприпасів — торпед і артснарядів — уже всередині човна. Про це на нещодавній зустрічі з членами загону у Сімферополі розповів голова кримського уряду Анатолій Могильов. Він також повідомив, що в разі неможливості підняття човна повністю через виявлені ушкодження можливий варіант підняття фрагментів легкого корпусу, бойової рубки, а також кормового вертикального руля і носової гармати, що збереглись.