Після парламентських виборів, які відбудуться 22 вересня, кількість федеральних земель (ландів) у Німеччині може зменшитися з 16 до 9. Як повідомляє польська «Газета виборча», річ у тім, що багатим південним землям набридло фінансово підтримувати менш заможні північні. Найбагатша з усіх німецьких земель — Баварія — почувається дуже добре з профіцитом бюджету у 1,8 млрд. євро. Рівень безробіття в цьому ланді становить 3,8 відсотка, тоді як у середньому по ФРН цей показник удвічі вищий. Баварці жили б іще краще, якби не мусили підтримувати фінансово бідніші землі півночі країни, які колись належали до Німецької Демократичної Республіки.
Лише впродовж минулого року бідніші ланди отримали від Баварії, Баден–Вюртемберга та Гессена підтримку в сумі 8 мільярдів євро. Ця ситуація дещо нагадує загальноєвропейську: багаті держави єврозони, і передусім Німеччина, також змушені вгачувати мільярди євро у чорну діру кризової Греції.
«Це ненормально, що три південні федеральні землі утримують усю Німеччину. Ми не сприймаємо такої системи. Її потрібно негайно змінювати», — заявив прем’єр–міністр Баварії Хорст Зеєхофер.
Рецептом вирішення проблеми має стати об’єднання земель. Хоча наразі це лише теоретизування обурених «багатіїв», тоді як глави урядів найбідніших Саксонії та Тюрінгії виступають категорично проти такого сценарію.
А ТИМ ЧАСОМ...
Минулої неділі у Німеччині відбулися передвиборчі дебати між головними суперниками — лідером Християнсько–демократичного союзу, чинним канцлером ФРН Ангелою Меркель та очільником Соціал–демократичної партії Пеером Штайнбрюком. Нічого нового кандидати не сказали. Штайнбрюк критикував Меркель за політику щодо Греції — сам він, мовляв, обрав би іншу стратегію і «не такі вбивчі» програми економічної допомоги. Водночас Меркель наголошувала на необхідності продовжувати успішний політичний курс нинішнього уряду.
За оцінками оглядачів, теледуель була «нудною» й не змінила політичних розкладів, згідно з якими ХДС залишається лідером парламентських перегонів. Хоча лідер СДПН також заслужив на похвалу, бо «виступив краще, ніж від нього очікували».