Несподівано рано — 28 серпня — у столиці закінчилося метеорологічне літо. Як констатують у Центральній геофізичній обсерваторії, вже наступного дня — 29 серпня — середньодобова температура опустилася до 13,9 °C, що нижче за 15 градусів, які є межею метеорологічного літа. Варто нагадати, що цьогорічне літо розпочалось 26 квітня. Воно тривало загалом 125 днів, це значно коротше, ніж у рекордному 2012 році, коли літо тішило нас своїм теплом 166 днів.
Чи можна говорити про те, що нинішнє літо було аномальним? — цікавлюся в директора ЦГО Олександра Косовця. «Цілком. Тому що цьогоріч воно дуже рано почалося і рано закінчилося, — каже Олександр Олександрович. — А ще мали місце рекордні температурні стрибки. Наприклад, серед літа — 23 липня — ми мали низьку середньодобову температуру, яка опустилась до 14,6 °C. Це найнижчий показник за останні сто років спостережень. Здивував і Дніпро — у цьому році тут встановлено черговий гідрологічний рекорд: період з температурою води вище 20 градусів у Дніпрі біля Києва досяг 113 днів, таким чином на два дні перевищивши рекорд 2005 року. Зараз, уперше за період з 10 травня, вода в Дніпрі опустилася нижче 20 градусів. А найтепліше, нагадаю, було купатися 27 червня — тоді вода прогрілася до 25,4 °C».
Як свідчать спостереження, літо останніми роками дедалі більше зсовується на весну — починається вже з кінця квітня — початку травня. Так, минулого року літо запанувало на теренах України 25 квітня, щоправда, й тривало воно аж по жовтень, наголошує Олександр Косовець. Проте цьогоріч теплі дні теж іще будуть, заспокоює фахівець, — «бабине літо» обов’язково прийде. Але не цього тижня: як прогнозує Український гідрометцентр, до 9 вересня погода буде дощовою й прохолодною. Тепліших днів слід очікувати лише з другої декади місяця.