З 1 вересня до України почали прибувати перші паломники — брацлавські хасиди. Сповідники юдейського хасидизму щорічно приїжджають до Умані, аби відсвяткувати Рош Ха–Шана (єврейський Новий рік). Цьогоріч помолитись та посурмити у шофар на могилі Раббі Нахмана, що заснував брацлавський хасидизм, до України прибуде близько 24 тисяч прочан. Аби зменшити навантаження на авіалінії, хасидів прийматимуть одразу три аеропорти: Вінницький, Одеський, та міжнародний аеропорт «Бориспіль». Пік заїзду припаде на 3 вересня, коли до України має прибути одразу близько 7 тисяч паломників. Сама чартерна програма, що приймає віруючих, обумовлює 140 спецрейсів і діятиме з 1 по 11 вересня. Нагадаємо, що хасидський Новий рік пройде в ніч iз 5 на 6 вересня.
Як відомо, щорічні з’їзди хасидів уже традиційно супроводжуються конфліктами та побиттями місцевих жителів. Приїжджаючи до Умані, єврейські гості починають поводитись відверто зухвало, від чого й виникають бійки. Часто рушієм зіткнень стає алкоголь, що його вживають заїжджі. Зокрема, паломницький з’їзд до Умані 2011 року ознаменувався однією з найгучніших сутичок, в якій брав участь син Даніеля Даяна, очiльника Благодійного фонду імені Раббі Нахмана. Тоді Натан Даян побив лопатою місцевого 19–річного студента, заподіявши хлопцеві травму голови. Тому уманці знають: у дні перебування в місті паломників, єврейських гостей ліпше обходити десятою дорогою: хто під ноги плюне, хто облає, а хто ще й з кулаками нападе.
Цього року, зважаючи на попередній досвід зіткнень, разом iз паломниками прибуде 12 ізраїльських поліцейських, а в місцях найбільшого зосередження паломників–хасидів діятиме пропускний контроль. Для контролю буде введено кілька видів перепусток: для місцевих жителів, підприємців та гостей. Також до могили цадика Раббі Нахмана буде підтягнуто 36 бійців «Беркута».
«Незважаючи на те, що до Умані вже приїхали 9300 паломників, місто живе нормальним життям і всі проблеми вирішуються згідно зі штатним режимом. Найперше питання, яке ми ставимо перед приїжджими, — це дотримання вимог українського законодавства, відповідна поведінка і шанування наших традицій. На чільному місці — безпека як громадян України, так і гостей. На сьогоднi у цілодобовому режимі територію охороняє близько півтисячі міліціонерів та 130 рятувальників. Також у районі зосередження паломників діє пропускний режим», — коментує «УМ» заступник голови Уманського міськвиконкому Петро Паєвський.