Колишнього начальника Уманського карного розшуку судитимуть за побиття людини під час проведення слідчих дій. Такий вчинок розцінюється як катування і перевищення службових повноважень, що спричинило важкі наслідки. За це існує кримінальна відповідальність, що передбачає до 8 років ув’язнення за статтею 365 КК України iз забороною обіймати певні посади.
Випадок стався ще у березні 2013 року. Тоді підозрюваного за клопотанням слідчого і за узгодженням прокуратури було звільнено iз займаної ним посади. Наразі ж, після завершення досудового розслідування, справу передано до суду. У прокуратурі Черкаської області відмовляються називати ім’я та прізвище екс–начальника, обґрунтовуючи це тим, що така інформація є особистою і не підлягає розголошенню.
Слід нагадати, що випадки катування людей у вiддiлках мiлiцiї в Україні є поширеним явищем. І коли прокуратура, співпрацюючи з міліцією, закриває на це очі, на боротьбу за права людей стають громадські організації. Зокрема Amnesty International є однією з найактивніших у боротьбі з міліцейським свавіллям. «У нашій країні явище порушення прав людини з боку правоохоронців часте і навіть системне. Причини можуть бути різні: від вибивання показів i грошей до побиття за сексуальну орієнтацію», — каже «УМ» директор Amnesty International Тетяна Мазур. Вона також зазначає, що, за різними даними, в Україні страждають від міліцейського свавілля сотні тисяч громадян. За словами пані Мазур, такі випадки ставатимуться й надалi, доки не буде створено окремий орган розслідування порушень iз боку правоохоронців.