Минулого тижня Максим Саваневський, більш відомий як засновник видання Watcher.com.ua., запустив в інтернет «качку», буцімто український гімн визнали наймелодійнішим у світі. Таким чином він перевірив, наскільки рівень копі–пастерства української журналістики переважає здоровий глузд.
Інформацію розмістили не на сайті фейкових новин, а на сторінці гумористичної спільноти «Баба і Кіт». Це, очевидно, підвищило рівень довіри до новини в очах журналістів. Окрім того, в замітці було посилання на інформагентство «Інтерфакс–Україна» і центр новин ООН. Кілька кліків мишкою — і кожен, хто бажав би перевірити інформацію, не знайшов би такої новини ні на сайті «Інтерфаксу» ні, тим паче, на сайті ООН. Утiм українські журналісти не спромоглися на це, чим дуже потішили дотепника.
«Звісно, є невелика ймовірність того, що хтось iз журналістів може повірити у новину, розміщену на сторінці гумористичної сторінки. Але те, що це зробить велика кількість українських онлайн–ЗМІ: «Газета.uа», «Экономические Известия», «Бизнес.uа», «Голос.uа», «Ура–Інформ», «Свідомо» і ще близько 100 видань. Амінь...» — написав автор жарту на сайті Watcher.
Ці результати дозволяють лише зробити невтішний висновок про те, що рівень копі–пастерства української журналістики на сьогодні зашкалює. І нічому не вчить життя нашого брата–журналіста. До речі, «грають» на національній гордості українців уже не вперше. Нещодавно інтернет сколихнула новина, що українську валюту визнали найкращою у світі. За версією провокаторів, найвищої нагороди гривню удостоїла якась фантастична швейцарська комісія з естетики Міжнародного фінансового банку. Навіть таку абсурдну новину «з’їли». Ну що поробиш, якщо ми не можемо сумніватися в тому, що ми найкрасивіші, наймилозвучніші і взагалі, най..., най..., най.