Коли на великих каналах немає чого дивитися — незважаючи на антипіар, який створила зміна власника каналу ТВі, — рука постійно намагається перемикати пульт на цей донедавна чи не єдиний непровладний канал. Але останніх пару тижнів таке бажання згасає, і цікавість трансформується навіть у роздратування.
Відразу констатуємо, що представники опозиції в ефірі ТВі присутні. Зокрема, у програмі «Сьогодні. Про головне». Але цей проект — за офіційною версією, через свої низькі рейтинги — найближчим часом перестане виходити. В основних, вечірніх, новинах можна почути дратівливу для влади інформацію. Втім, форма, в яку віднедавна почали втискувати усі новини, аж ніяк не налаштовує сприймати їх людей, які цінують свій час і не готові витрачати його на практично безглузді репліки на кшталт: «Я таксі не користувався, а якщо подорожчає — тим більше не буду користуватися». Саме такими словами у студії закінчили говорити про спротив таксистів введенню нових правил на цьому ринку. Для глядача таке резюме — не хочеться вірити, що озвучене цілеспрямовано, — утвердження думки, що це не проблема для загалу. Про робочі місця людей, які б могли утворитися, якби приймали виважений закон, серйозно й аргументовано не говорили.
Новини ТВі зараз виглядають так: двоє ведучих сидять у студії за неймовірно довгим у напрямi глядача столом (чи не налаштування це на віддаленість від глядача?!), розказують про подію, а потім передають слово колезі, який... стоїть за кільканадцять метрів попереду. Потім з’являється відео з місця події, коментарі її учасників чи експертів. Останнім часом почали тулити у кадр на півекрана цього третього журналіста, на решту — картинку «з поля». Генпродюсер ТВі Вадим Гарнаєв в інтерв’ю «Телекритиці» розказав, що саме він прийшов на канал із цим новим форматом подачі новин, і переконує, що це завтрашній день телебачення. Хоча більшість експертів говорять протилежне: принаймні люди, якi мислять, якщо вони взагалі дивляться телевізор, намагаються концентруватися на суттєвому і значущому, а не на візуальних «оригінальностях».
Упродовж останніх років неупинно відбувається деполітизація вітчизняного ТБ — такий собі різновид внутрішньої самоцензури, яка дуже вигідна владі. Менеджери ці процеси виправдовують тим, що у сюжетів про «вбив–переїхав–полюбив» вищі рейтинги. В ефірі кабельного каналу, який глядач кілька років сприймав як опозиційний, віднедавна з’явився класичний зразок такого контенту — «Приватні новини».
За словами Вадима Гарнаєва, цілеспрямовано ефір ТВі — залежно від часу доби — наповнюють програмами для різного глядача. Шоу «Ранкові курасани», де ведучі смажать яєшню, їдять, слухають живу музику і трохи — новин, напевно, для молодіжної аудиторії. Принаймнi трохи нагадує «Підйом» на «Новому каналі». Проте ввечері ТВі має зібрати свого основного глядача. За сайтом каналу, «Ядро цільової аудиторії телеканалу ТВі — чоловіки віком від 25 до 55 років, що переймаються політичною ситуацією у країні та мають активну життєву позицію». Втім усе частіше переслідує думка, що за допомогою нинішніх новаторств в інформаційно–новиннєвому сегменті каналу ТВі намагаються остаточно відштовхнути колишніх глядачів, які все ще переймаються політичною ситуацією у країні та мають активну життєву позицію.