Учора під адміністрацією Президента роздавали вітчизняні чай, каву, шоколад, серветки та інші вироби. У такий спосіб активісти Громадянського руху «Відсіч» закликали українців відмовитися від російських товарів, оскільки в нас є безліч своїх, які кращі за російські як за ціною, так і за якістю. «Завдяки цій акції ми хочемо, щоб люди зрозуміли: неправда, що в Україні роблять неякісну продукцію, просто, ми звикли купувати російське, а варто відмовитися від цієї поганої звички», — заявляє активістка руху Катерина Чепура.
У такий спосiб «Вiдсiч» протестувала проти тиску Росії на Україну. Мовляв, РФ уже давно діє не як економічний партнер, а події щодо заборони ввезення українських товарів стали останньою краплею.
Відтак до Президента вони прийшли із закликом відмовитися від євразійського вектора розвитку, а натомість звернути увагу на інші ринки, спираючись на більш надійних партнерів; провадити політику зниження залежності від Росії, зокрема протидіяти експансії в Україну російського капіталу, гуманітарного продукту в ЗМІ, які загрожують національній безпеці України. Активісти вважають, що Президенту необхідно зібрати всіх голів парламентських фракцій і спільно розробити план дій щодо ситуації, яка склалася. Таким чином рух сподівається, що допоможе владі й громадянам активніше боротися із системними антиукраїнськими діями Росії. «Головною нашою метою є заклик до громадян України — Росія не брат і не друг України, а сусід, який спеціально маніпулює українськими проблемами задля утримання України від вступу до ЄС, — каже в коментарі «УМ» активіст руху «Відсіч» Олег Слабоспицький. — І ми не повинні піддаватися цим маніпуляціям, тим паче що ці економічні негаразди невигідні не тільки нам, а й Росії».
Окрім активної пропаганди українських товарів, активісти руху передали лист–звернення до Президента, у якому зазначалося, що економічний тиск Росії — це лише одна з тих профанацій, яку Росія веде проти України. «Спочатку відмова знизити «братню» ціну на газ (Росія знижує її кому завгодно, але не Україні). Після цього — ліквідація квот на безмитне ввезення українських труб. Потім — численні заборони на експорт до Росії українського м’яса, сирів, шоколаду. За ними — складання чорного списку «ризикованих» українських підприємств, до якого увійшли найбільші українські експортери. Далі — цинічне вбивство російськими прикордонниками українських рибалок в Азовському морі й не менш цинічне захоплення російськими автоматниками будівлі соціально–культурного центру в Севастополі. І нарешті з 14 серпня — повна блокада ввезення українських товарів на територію Росії з погрозами зробити таку модель стосунків постійною», — йдеться у зверненні.
До речі, Президента у цей день не було в Києві, оскільки, як заявляють у його прес–службі, «Віктор Федорович напередодні Дня Незалежності здійснить дві робочі поїздки. І вчора він був у Донецьку, де взяв участь в урочистостях iз нагоди Дня шахтаря».