Учора в Брюсселі дипломати Євросоюзу зібралися на екстрене засідання, щоб обговорити подальші кроки з урегулювання кризи в Єгипті. Дипломатія ЄС засуджує насильство, до якого вдається тимчасова влада цієї африканської держави для придушення протестів з боку прихильників ісламістського руху «Брати–мусульмани» та відстороненого від влади президента Мохаммеда Мурсі. Проте відносин з офіційним Каїром Брюссель не пориває.
А тим часом новини про нові жертви конфлікту з Єгипту надходять фактично щодня. У сутичках опозиції з поліцією під час «маршу гніву» в різних частинах країни минулої п’ятниці загинуло більше 60 людей. З них не менше десяти — військові та поліцейські. У суботу кількість жертв зросла до 79.
Учора при спробі втечі загинуло 36 «братів–мусульман», які намагалися прорвати охорону під час перевезення в тюрму за межами Каїра. Арештанти взяли в заручники одного з військових, після чого охоронці застосували проти них сльозогінний газ. Очевидно, в надто великій кількості.
Прихильники Мурсі обіцяють боротися до переможного кінця, тобто повернення до влади президента–ісламіста і його політичних прибічників. Армія, яка намагається забезпечувати порядок до обрання нових органів влади, також налаштована рішуче. Тож на те, що Єгипет скоро повернеться до мирного життя, розраховувати навряд чи варто.
Головнокомандувач збройних сил Єгипту Абдель Фатах Сісі закликав «мурсистів» заспокоїтися і «влитися в політичний процес», попередивши при цьому, що «місця в країні вистачить усім, але насильства армія не терпітиме».
А тим часом бюджет країни зазнає катастрофічних збитків, передусім через відтік іноземних туристів. Готелі на єгипетських курортах працюють і далі, але люди відмовляються від уже придбаних турів. Чимало туроператорів за рекомендацією МЗС своїх країн також припинили продаж нових путівок. Проте за бажання потрапити до Єгипту все ж можна, підписавши в туристичній агенції заяву про те, що ви берете на себе всю відповідальність за наслідки такого рішення.