У столиці відкрили пам’ятник київському інтелігентові. Новий образ створив відомий київський скульптор Костянтин Скритуцький, автор Їжачка в тумані, Літаючої корови, 30–метрового кота з мозаїки, творець Пейзажної алеї та багатьох інших незвичайних робіт у столиці. Розмістили скульптуру в сквері на вулиці Олеся Гончара.
Художник зобразив міського інтелігента у вигляді бронзового зимородка — птаха, який стоїть на бетонному постаменті з паличкою під крилом, схиливши голову. За словами автора, цей образ найкраще символізує київську інтелігенцію. За своїм характером зимородок дуже сором’язлива пташка — постійно ховає голову під крило, начебто їй соромно за все, що відбувається навколо. Також на бетонному постаменті буде встановлено табличку з написом: «Інтелігенція — хранитель майбутнього!».
У планах Скритуцького — збагатити сквер іншими скульптурами. За його словами, образ київської інтелігенції неможливо передати в одній скульптурі, тому вже є багато планів та ідей щодо реалізації повної сутності інтелігента. «Тут буде ворон — символ мудрості, якої у наших інтелігентів хоч відбавляй, сова символізуватиме наукову інтелігенцію — це академіки, професори, інженери, які у нас усіма забуті, — зазначив скульптор. — Також буде пташка одуд iз грайливим чубчиком — символ творчої інтелігенції, акторів, письменників, театралів. І, нарешті, горобчик, що відповідатиме середньому класу, який щосили стрибає і виживає, як може».
Цією роботою скульптор намагався показати, що бездушність та інертність оточення зробили київську інтелігенцію вимираючим видом, який пора занести до Червоної книги. Він вважає, що інтелігенція приречена через байдужість і загальне «отупіння» суспільства. Але інтелігенція є, і вона повинна себе активно проявляти в усіх громадських справах. Пам’ятник — свого роду дружній шарж, який повинен змусити інтелігента замислитися і діяти.