У рамках святкування 1025–ї річниці хрещення Русі в неділю урочисто освячено Патріарший собор Воскресіння Христового Української греко–католицької церкви в Києві. Люди почали збиратися ще на світанку, і до початку дійства тисячі вірян заполонили всю площу перед храмом. На відкриття собору прибули католики з усіх куточків України та світу. Розпочалося свято з урочистої ходи настоятелів на чолі з главою УГКЦ Святославом (Шевчуком), який і освячував собор. «Цей новий собор має стати нагадуванням про єдність, до якого нас закликає сам Господь. Цей храм є знаком нерушимої присутності серед нас воскреслого Христа», — сказав глава УГКЦ.
Після урочистої частини люди ще довго не розходилися, милуючись новопоставленим храмом з білосніжними стінами, що постав на Лівому березі Дніпра. Висота цього величного храму — п’ятдесят метрів, він уміщує півтори тисячі людей. Разом з адміністративним приміщенням собор утворює Патріарший центр УГКЦ.
«Ця подія має важливе значення для українських вірян, адже відтепер центр католицької віри в Україні перенесено зі Львова до Києва, — розповів «УМ» отець Володимир, настоятель католицького храму в Луцьку, і додав: «Центр віри зараз зайняв своє місце, адже саме з Києва бере початок українське християнство. Ця подія об’єднала в єдине ціле тисячі людей. Потрібно пам’ятати, що Бог — єдиний, і не потрібно розділяти одну віру на категорії, і саме уособлення цього храму показує нам одну, нероздільну, суть».
Будувати Патріарший собор почали ще в 2002–му, за чотири роки у підвальній частині храму провели першу службу. «Цей собор несе велике просвітлення у віру кожного з нас. Він уособлює велике воскресіння, не тільки Господа, а й усіх і кожного з нас, так і для всієї України. Це новий етап у розумінні Бога зближення з ним та зміцнення віри в історії нашої держави», — зазначила для «УМ» Надія, одна з вірянок.
На урочисте відкриття прибули також представники влади. Голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк прибув із колегами, серед яких Андрій Іванчук, Лілія Гриневич, Олена Кондратюк. Арсеній Яценюк після урочистостей наголосив, що Папа Франциск зробив церкву ближчою до людей, і це є ознакою її розвитку. «Церква не просто каже про абстрактні речі, а каже, як людина повинна навернутися у віру до Бога і як люди мають допомагати одне одному», — додав Арсеній Яценюк.
Сам Папа Франциск передав українцям привітання з нагоди 1025–річчя хрещення Русі, а також своє благословення. «Надсилаю Блаженнійшому Святославу, єпископату УГКЦ і всьому Божому народу України моє благословення», — йдеться у привітанні Папи.