У статтi П. Ющенка «Загиблим не потрiбнi паради з гуркотом танкiв та салютiв» («Україна молода», №90) досить тактовно викладено матерiал стосовно вiдзначення Дня Перемоги, але, мабуть, не зайве назвати своїми iменами деякi речi, що вiдбуваються при цьому в сучаснiй Українi. Фактично цей день перетворили на день святкування росiйського патрiотизму, от тiльки не в Росiї, а в нас. Справа в тому, що практично у кожнiй сiм’ї в тому чи iншому колiнi є загиблi у вiйнi 1941—1945 рокiв, а тому нi в кого не повертається язик сказати щось проти, чим i скористалися на всю котушку прибiчники проiмперських сил.
Цього дня пiд знамена i символи комунiстичної партiї збирають молодих людей, пiдлiткiв i навiть дiтей, звичайно ж, не без сприяння влади. На таких заходах iдеться не стiльки про вшанування пам’ятi загиблих воїнiв, скiльки про патрiотизм i героїзм Червоної армiї, її iнтернацiональний склад i таке iнше. Все обплутується георгiївськими стрiчками, з яких також роблять банти i крiплять на одязi учасникiв заходу, в тому числi дiтей, у яких у головi вiдкладається думка: «Ото колись було!».
От тiльки невiдомо, яке вiдношення має ця стрiчка до нашої держави. Схоже, що ми готуємо з дiтей не майбутнiх громадян нашої держави, а патрiотiв Росiї, а коли бути зовсiм точним — яничар для сусiдньої держави. Але ж ми думати повиннi, в першу чергу, про iнтереси своєї країни, i думати за нас про це нiхто не буде.
Шкода лише, що до вшанування пам’ятi борцiв за Українську державу в нашої влади чомусь руки не доходять. Мабуть, дається взнаки виховання на прикладi Павлiка Морозова.
Анатолiй ГОПАК, пенсiонер
Кривий Рiг, Днiпропетровська область